28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгород збирає ініціативну групу для відкликання міського голови та деяких депутатів міської ради

Вишгород збирає ініціативну групу для відкликання міського голови та деяких депутатів міської ради
Збори ініціативної групи відбудуться 27 листопада о 10:00 на площі біля адміністрації
Голів громад чи депутатів можна відкликати та переобрати, якщо вони не виконують своїх обов’язків, не чують виборців або порушують Закон України.
Відкликають міського, сільського чи селищного голову або депутата за народною ініціативою. Тобто виборці самі можуть вирішити, коли прийшов час посадовцю йти відставку.
Процедура відкликання обранців регламентується Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, а саме статтею 79. «Дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.»
Згідно статті 5 Конституції України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Підстави для відкликання
народного обранця
Перша – якщо депутат чи голова громади порушили Конституцію або інші закони України, і це довели в суді. Загальновідомі неодноразові випадки, коли наші обранці порушували вітчизняне законодавство. Найвідоміший з них стався 14 квітня 2016 року, коли міський голова Олексій Момот був затриманий правоохоронцями, як зазначає слідство, після передачі йому частини хабаря у розмірі 200 тис. євро. Загалом, мера міста підозрюють у вимаганні хабаря у розмірі 1 млн євро. Спочатку суд заарештував його і відсторонив від виконання посадових обов’язків. Згодом суд апеляційної інстанції визнав підозру необґрунтованою і скасував усі рішення суду першої інстанції. Тому справа тягнеться вже роками, бо використовують поширену практику навмисного затягування учасниками судового процесу, не з’являючись на засідання в призначений час чи раптово суддя виявляється на лікарняному саме в цей день.
Друга підстава для відкликання з посади – якщо обранець не виконує обіцянки та не дотримується принципів і положень своєї передвиборчої програми. У 4 випуску газети “Інший погляд” ми зробили детальний огляд обіцянок Олексія Момота і чи виконав він їх за роки, що перебуває на посаді міського голови.
Оскільки підстав для відкликання більш ніж достатньо, зараз триває підготовчий процес до збору ініціативної групи щодо відкликання Вишгородського міського голови та деяких депутатів за народною ініціативою, у зв’язку з їх незадовільною діяльністю.
Рішення про внесення пропозицій щодо відкликання міського голови міста районного значення за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не меншій 50 осіб.
Важливо зазначити, що бути офіційним представником ініціативної групи, входити до її складу не можуть посадові та службові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, судді, працівники судів та правоохоронних органів.
Планується провести збори виборців у кількості 50 осіб міста районного значення, на яких простою більшістю голосів прийняти 3 рішення:

Про внесення пропозиції щодо відкликання міського голови за народною ініціативою.

Про затвердження кількісного та персонального складу ініціативної групи (не менше 20 осіб для міста районного значення, яка буде займатися збором підписів на підтримку пропозиції про відкликання мера) та її офіційного представника.

Про затвердження форми підписного листа для збирання підписів виборців про відкликання.
Порядок ведення зборів та форми протоколу зборів, листів реєстрації учасників визначено пунктами 4 та 5 статті 38 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
На підтримку пропозиції про відкликання міського голови має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний міським головою. Збір підписів триватиме протягом 20 днів. Згідно з законодавством, відкликати народного обранця можуть громадяни України, які живуть у виборчому окрузі, за яким його й обирали.
Нагадаємо, що Олексій Момот балотувався від політичної партії «За Майбутнє». За нього виборці віддали усього 4408 голосів з населення міста, яке налічує вже понад 30 тисяч жителів.
Міський голова є головною посадовою особою територіальної громади Вишгорода. Він очолює виконавчий комітет Вишгородської міської ради, головує на її засіданнях. Крім цього, на міського голову покладено інші повноваження, при здійсненні яких він є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
Коли достатню кількість підписів зібрано, ТВК ще має перевірити, чи правильно оформлені підписні листи. Для цього у них є 30 днів після отримання підписів на їх перевірку та розгляд.
Коли голову громади все ж відкличуть, то впродовж 90 днів після цього Верховна Рада України має призначити у громаді нові вибори.
Щоб змінити долю нашого рідного міста не обов’язково чекати 5 років, це можна зробити через 1 рік після виборів.
Закликаємо не бути байдужими та долучитись до ініціативної групи! Адже тільки об’єднавшись громада може змінити своє майбутнє!
Погану владу обирають хороші люди, які не приходять на вибори. Але якість роботи влади залежить не від виборів, а від активності та відповідальності самих громадян.

Інший Погляд