31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Мітинг під стінами міської адміністрації

20 жовтня на центральній площі біля міської адміністрації зібрались небайдужі жителі Вишгорода.
Прямий ефір ви можете переглянути на сторінці Facebook Вишгород – Рідне Місто
Люди вийшли на мітинг проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.
Оплата на надання цих послуг зросла в кілька разів, а якість надання послуг, яка й до цього була незадовільною, не покращилась. Не було оголошено громадських слухань з цього приводу, також не було ніде опубліковано інформацію про це, жителів лише поставили перед фактом про підвищені тарифи, які вони вже отримали в платіжках.
Люди вимагали від міського голови Момота Олексія, його заступника з питань діяльності виконавчих органів ради Сардака Віталія та його дружини Ольги Макарицької, яка наразі є директором КП “Управляюча компанія” Вишгородської міської ради, директора КП Водоканал Чебан Георгія, директора КП “Вишгородтепломережа” Таран Олександра пояснень економічної доцільності та обґрунтування встановлених тарифів. Адже більшість людей об’єктивно не мають реальної змоги оплачувати ці платіжки.
Спочатку зі стін міської ради вийшов заступник міського голови Сардак Віталій і оголосив, що у мера зараз відбувається прийом громадян і він не може вийти до громади, щоб поспілкуватись. А коли у нього запитали, як так виходить, що підприємство збиткове, а він отримує щомісяця премію розміром 200-300% від заробітної плати, він нічого не зміг відповісти, сором’язливо ховав погляд та намагався відбрехатись.
Виявилось, що насправді міський голова Момот Олексій спокійно сидів сам у своєму кабінеті, у той час, коли на площі біля адміністрації його чекали понад 100 людей. Люди були вимушені підійматись до міського голови й особисто просити вийти до громади.
Через 30 хвилин люди все ж таки дочекались, коли міський голова зглянувся і вийшов до них. Спочатку попросив всіх говорити по черзі, не шуміти, бо були присутні журналісти місцевого телебачення. Дуже непокоївся тим, що крики людей заглушать його у мікрофоні.
Пряма мова міського голови Момота Олексія:
У мене є мрія цю Управляючу компанію закрити. Створіть в кожному будинку ОСББ, у нас навіть прийнята програма підтримки для цього і ми будемо допомагати вам.
Питання до мера поставив голова Громадської Ради при Вишгородській районній державній адміністрації Владислав Дулапчій:
“Олексію Вікторовичу, ви публічно заявили на своїй сторінці в соціальній мережі на відео, яке зняли їдучи за кермом своєї нової красивої Тесли, що ви особисто добились того, що тариф не будуть підвищувати. Чому ви збрехали людям? По-перше, рішення про те, що буде компенсація тарифу коштом з міського бюджету, це було затверджено у Меморандумі про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води в опалювальному сезоні цього року ще 30 вересня. По-друге, ви на сесії прийняли рішення, що 22 мільйони грн з бюджету виділяєте на компенсацію цього тарифу. Тобто тариф піднявся, просто ви віддаєте з міського бюджету ці кошти для того, щоб людям розповісти що ви перемогли тариф. А насправді просто виділили з міського бюджету собі ж у КП “Вишгородтепломережа” Вишгородської міської ради 22 млн грн.”
На це мер так і не придумав що відповісти – сказав, що він переконаний що компенсація за наші кошти не вважається ростом тарифу.
Також присутні питали у Момота за що він отримує заробітну плату розміром 130 000 грн, та що лікує на за гроші отримані на оздоровлення сумою 75 000 грн щомісяця. Щороку в місті поповнюється черга людей, які хочуть отримати матеріальну допомогу, але чомусь собі на премії працівники, наближені до міського голови, кошти з бюджету виділяють. На це, звісно, теж не знайшов відповіді. Тільки помахав головою, опустив очі та час від часу поглядав на свій модний годинник.
Мер пообіцяв, що обґрунтування тарифів по кожному будинку буде сформоване та опубліковане на офіційному сайті комунальних підприємств впродовж двох наступних днів. Подивитись кошторис витрат на послуги з управління вашим багатоквартирним будинком можна на сайті міської ради.
Мітингувальники задавали ще багато цікавих питань міському голові про те, чому в місті за стільки років досі не збудовано жодного нового садочка, не відкрито жодної школи. Водночас працівники міськради отримують премії розміром 200-300% від заробітної плати. Невже справляються так добре зі своїми обов’язками!?
Не збудовано жодного нормального інфраструктурного об’єкта, заводу з перероблення сміття, не запущено жодного інвестиційного проєкту. А саме це обіцяв зробити Момот Олексій, коли вдруге йшов на вибори в мери рік тому. І йому знову повірили.
На жаль, за годину мітингу жителі не отримали жодних відповідей ні на одне з питань до міського голови та голосно скандували “Банду геть!”

Інший Погляд