29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вони такі, як усі

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак, долаючи труднощі, вони проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Суспільству слід з розумінням ставитися до цих людей. Їх не треба жаліти, а необхідно лише дати можливість жити, навчатися, працювати і бути корисними.
Звичайно, цей день підкреслює необхідність досягнення рівних прав осіб з інвалідністю і їх участі в житті суспільства. Забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами у Вишгороді та районі здійснюється інклюзивною і спеціальною освітою.
Вишгородська районна спеціальна загальноосвітня школа «Надія» забезпечує освітній та реабілітаційний процес для 45 особливих діток міста і району. Більшість дітей у школі навчаються у невеликих класах по 3-6 учнів, деякі — з ускладненими проблемами розвитку та здоров’я — навчаються індивідуально. Усі вони мають можливість отримувати корекційні та реабілітаційні послуги безпосередньо у закладі. Подолати труднощі у розвитку і навчанні дітям допомагає згуртована команда кваліфікованих та енергійних фахівців, які постійно працюють над удосконаленням своєї майстерності.
Віримо: спільно об’єднавши зусилля всього суспільства, ми допоможемо дітям з особливими потребами відчувати себе повноправними, потрібними, одним словом – такими, як усі!
Володимир ДУКА,
директор Вишгородської районної
спеціальної ЗОШ «Надія»