29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Обов’язкові паски безпеки

В Україні набули чинності зміни до Правил дорожнього руху для водіїв і пасажирів, пішоходів та велосипедистів, введені раніше Кабміном. Обов’якові паски безпеки для всіх.
Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння – і за його межами, то тепер всі водії і пасажири мають бути пристебнуті.
Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки на передньому і на задньому сидіннях і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати.
Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.
Не чіпати номерні знаки
Згідно з нововведеннями, забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків на транспортному засобі. Також не дозволяється наносити на номерні знаки додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.
Велосипедисти
Відтепер велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.
Пішоходи
У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Це зазначено в п.4.4 ПДР України.