24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Правильно користуйтесь електрообігрівачами

З настанням холодів небезпеки при опаленні приміщення зростають багаторазово. Саме в цей період істотно зростає число пожеж, що виникають через неправильну експлуатацію обігрівачів.
Ще в процесі вибору нагрівального приладу переконайтеся, що він обладнаний системою аварійного вимкнення. Якщо такий обігрівач раптом впаде на підлогу або перегріється в процесі роботи — він автоматично відключиться, а ви врятуєте своє житло від пожежної небезпеки.
Слід правильно розмістити нагрівальний прилад: не ставити біля занавісок та меблів, виготовлених з дерева або вогненебезпечних матеріалів. Навіть економні інфрачервоні обігрівачі при тривалому впливі на легкозаймисті матеріали можуть досягти температури займання на відстані і спалахнути.
Не можна залишати включений електрообігрівач без нагляду. Якщо ви залишаєте приміщення — вимкніть електроприлади. Не сушіть на обігрівальних приладах білизну та одяг. Не пропускайте провід від обігрівача під килимом — це може призвести до його перегрівання та перетирання. Важливим є регулярне очищення нагрівачів від пилу та сміття, адже сторонні речовини можуть несподівано запалати. Нагрівальні прилади небезпечно встановлювати на підставки з легкозаймистих матеріалів. А безпосередній контакт з нагрівальним приладом завжди веде до нагрівання. Виконуйте правила безпеки, аби зберегти життя та здоров’я близьких, а також своє майно від пожежі!
Правила гасіння електрообігрівачів:

 1. Обов’язково знеструмити прилад.
 2. Якщо не виходить висмикнути вилку з розетки, потрібно вимкнути автомат в електрощитку.
 3. Зателефонуйте на номер 101. Навіть, якщо спалах здається вам незначним, це не означає що він не переросте в справжню пожежу.
 4. Після відключення мережі накрийте палаючий прилад мокрою ганчіркою або ковдрою, щоб перекрити доступ повітря до вогню.
 5. Ні в якому разі не гасіть водою палаючу пластмасу — при попаданні води палаючий пластик скипає і розбризкується.
  Юрій СЕРГІЄНКО,
  провідний інспектор
  Вишгородського РВ ГУ ДСНС
  України у Київській області