01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Пропозиція» — партія прогресивних професіоналів!

Партія «Пропозиція» якісно відрізняється від інших політичних сил. Це партія людей справи, які вміють вирішувати проблеми там, де вони виникають. Людей, які мають гідність та незалежні від олігархічних впливів. Вони знають, що треба робити для прогресу і розвитку міста, громади, всієї країни. Розвинуті громади є основою сильної держави.
Ідеал майбутнього устрою країни — це держава громадської участі, побудована «знизу догори». Проблеми мають вирішуватись на місцях, а центральна влада — доповнювати місцеве самоврядування. Будь-яка проблема, що торкається простої людини, краще проглядається на місцях, а не з печерських пагорбів.
Громадяни повинні брати участь в ухваленні рішень постійно, а не делегувати повноваження політикам раз на 5 років. Тільки на місцевому рівні можливий контроль за грошима і ресурсами, тому що лідери громад обираються і усвідомлюють відповідальність перед людьми.
Партія «Пропозиція» має свій унікальний шлях створення і розвитку. Для центральної влади це серйозна конкуренція, адже ми — за зміцнення ролі місцевого самоврядування, як фундаментальної гілки влади.
Засновниками партії «Пропозиція» є діючі мери міст, які користуються заслуженим авторитетом у містян і ефективно вирішують проблеми людей. Зокрема, це Борис Філатов — міський голова Дніпра, Олександр Сєнкевич — міський голова Миколаєва, Сергій Сухомлин — міський голова Житомира, Олексій Каспрук — міський голова Чернівців, Андрій Райкович — міський голова Кропивницького, Андрій Дяченко — міський голова Каховки та багато інших заслужених управлінців, які успішно працюють на благо громад.
Ми — партія саме місцевого самоврядування, яка впевнена у своїй перемозі! Наше головне гасло: Владу — містам і громадам!

Там, де професійна влада – процвітає громада!

Міська організація політичної партії «Пропозиція» висунула кандидата на посаду голови Вишгородської об’єднаної територіальної громади Сергія Миколайовича Жадана. Широкому загалу вишгородців він відомий, передусім, як принциповий і безкомпромісний депутат міської ради.

Це він очолював спротив вишгородців проти сваволі забудовників, відстоював справедливі тарифи на комунальні послуги, ініціював відповідні звернення до уряду і парламенту, тобто, завжди був у вирі і на вістрі міських подій.
Не всі виборці пам’ятають, а хтось, може, і не знає біографію цього непересічного громадського діяча. А вона показова і блискуча, особливо у професійному плані. Сергій Жадан народився, виріс і проживає у Вишгороді. Закінчивши з відзнакою гімназію «Інтелект», вступив до Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана на факультет міжнародної економіки та менеджменту. Вільно володіючи англійською і німецькою мовами, вступив до університету Констанц у Німеччині, де отримав фах по напрямку стратегії та управління. Практичні навички здобував у міжнародних компаніях і корпораціях. Здібний і енергійний молодий спеціаліст отримав запрошення працювати у Міністерстві закордонних справ України. У цьому дипломатичному відомстві Сергій Жадан теж зарекомендував себе з найкращого боку. Зокрема, був співавтором низки нововведень, які дозволили оптимізувати та покращити співпрацю з посольствами іноземних країн, знизити рівень бюрократії у комунікаціях з відповідними державами. Тобто, знання, європейське бачення майбутнього нашого міста дозволяють йому претендувати на посаду голови ОТГ.
— Пане Сергію, чому Ви вирішили балотуватися саме від партії «Пропозиція»? Чим вона привабила на відміну від інших політичних структур?
— Мені імпонує те, що «Пропозиція» — це не політичний проект того чи іншого олігарха, який прагне мати ще одну кишенькову політсилу. Вона якісно відрізняється від інших. Гасло партії: «Владу містам і громадам!». Бо лише сильне місцеве самоврядування забезпечить високу якість життя людей. А центральна влада має допомагати місцевій там, де громади не мають можливості вирішувати проблеми власними силами і ресурсами. За таким принципом живе весь цивілізований світ. Я на власні очі в Європі переконався, наскільки це дієва модель управління. Це і підштовхнуло мене приєднатися до «Пропозиції».
— Скажіть, що для Вас, у разі обрання мером, буде найголовнішим у роботі?
— Об’єднати професіоналізм, ідеї та енергію. За цих умов ми зможемо змінити ситуацію у місті на краще.
— А з яких перших кроків Ви б розпочали?
Я добре знаю усі слабкі місця у міському господарстві, бачу недоліки і прорахунки. Найгірше на сьогодні те, що у міста немає планової Стратегії розвитку громади. У нас все робиться якось точечно, а не планомірно. Скажімо, якщо думаємо будувати дитячі і спортивні майданчики, то повинна бути програма на п’ять років і більше, яка б передбачала, де в першу чергу будувати, де більше дітей проживає і т. д. Інший приклад: по просп. Шевченка біля одного з будинків поклали новий асфальт якісно і надійно. А під ним — старі труби. Невдовзі трубу прорвало. Новий асфальт порізали, трубу замінили, знову поклали асфальтну латку, яка вже просіла. Хіба це по-господарському? Пора вже комплексно вирішувати проблеми: спочатку замінити інженерні комунікації, а потім уже асфальтувати. Ми маємо навчитися рахувати бюджетні кошти, кожну копійку, кожну статтю видатків.
— До речі, завдяки Вашому депутатському втручанню нещодавно забудовники підремонтували свої латки на проїжджій частині вул. Грушевського. Люди дякують Вам.
— Ніхто з відповідальних осіб чомусь до цих пір не помічав цих «дрібниць», тому довелося мені втрутитися. Я скажу, що з подібних «дрібниць» і складається наше життя, і формується глобальний підхід до управління містом. Там просів асфальт, там лампочка перегоріла, а там лавочку зламали. Дрібниці, а нам дискомфортно, псується настрій.
— На Вашу думку: мер — це слуга народу?
— Ні, однозначно. Слуга, зазвичай, дурить, обманює хазяїна, вивертається сяк і так. Мер — це менеджер, якому виборці довірили управління містом. Якщо він ефективний менеджер, діє професійно і громада процвітає, то люди через п’ять років на виборах продовжать «контракт» з ним. А в нас слуги живуть краще за хазяїв, я маю на увазі пересічних людей.
— А як можна вирішити питання щодо професіоналів-управлінців? Щоб у місцевій владі були не кум, сват, брат, а команда однодумців.
— Бути мером — це надзвичайна відповідальність. Впевненості мені додають мої колеги по партії, які підтримують і які є професіоналами. У нас у Вишгороді проживає багато молодих енергійних людей та досвідчених професіоналів, які здатні аналізувати ситуації, передбачати події, а це вже 50 % успіху.
Наведу один приклад: в умовах коронавірусу міська влада самоізолювалася на довгі місяці. У «Білий дім» неможливо було потрапити. Але і в цій карантинній ситуації можна було знайти вихід і не закриватися від громадян. Скажімо, організувати прийом біля входу до міської ради. Погода була весняно-літня, на свіжому повітрі вірус не затримується, безпечна дистанція і — все. Скільки б людських питань можна було оперативно вирішити. Бо люди в першу чергу йдуть до місцевої влади. До нардепа — далеко, до президента — іще далі, а мер ось він, поряд. Тому повторюю, що у владних кабінетах мають бути професіонали — людяні і уважні до кожного громадянина.
— У міської ради є практика зволікати з вирішенням нагальних соціальних питань. Що скажете з цього приводу?
— Місцева влада має більше займатися соціальними питаннями. Скажімо, чому люди не можуть вчасно отримати матеріальну допомогу на лікування та вирішення надважливих побутових проблем? Чому міська влада на сьогоднішній день вчасно отримує зарплатню і навіть премії, а люди чекають майже рік? Цю хибну практику потрібно докорінно змінити.
— Бюджет міста, як ми знаємо, наповнюється з податків і зборів. А чому в нас кульгає інвестиційна і грантова політика?
— А хто нею серйозно займався? А за великим рахунком — це серйозний фінансовий ресурс. На жаль, держава не в змозі забезпечити всі наші соціальні потреби. Але їх можна вирішувати за допомогою грантів. Це ті кошти, які на відміну від позики чи кредиту не потрібно повертати грантодавцю. На мою думку, у міській раді має бути створена власна база даних грантодавців. Існує дуже багато офіційних сайтів донорських організацій, які діють у рамках регіональних або місцевих програм, при посольствах, в рамках Євросоюзу. Головне в успішній грантовій політиці — постійний моніторинг про грантові конкурси та оперативно і правильно складені проектні заявки. Так працюють професійні управлінські команди у багатьох містах України.
— У Вас, Сергію, серйозні і амбітні плани. У разі перемоги партія «Пропозиція» не залишить Вас напризволяще з проблемами?
— Хочу наголосити, що «Пропозиція» — це партія місцевого самоврядування. У ній — мери міст, депутати місцевих рад, громадські активісти з усіх куточків України. І скільки б не було відмінностей між різними регіонами, глобально проблеми у нас однакові. Партія безумовно допомагатиме тим, хто в непростих економічних умовах намагається забезпечити людям комфортне життя на місцях, розвивати свої громади. В цьому я не сумніваюся ні на мить. Як кажуть, один у полі — не воїн, одна людина не здатна зробити прорив, тому зі мною йде професійна, прогресивна, підготовлена команда, здатна реалізувати проекти і змінити місто на краще.
— Наприкінець, з чим би Ви хотіли звернутися до земляків-вишгородців?
— Сподіваюся на вашу підтримку 25 жовтня, що ви без вагань у бюлетені зробите позначку навпроти прізвища Жадан та партії «Пропозиція». Якщо ви підтримуєте наш намір зламати несправедливу і неефективну систему влади і змінити роль місцевого самоврядування, як фундаментальної гілки влади — тоді нам разом до процвітання.
У наступному номері газети я із задоволенням презентую команду, з якою я іду на вибори.
Розмовляв Ігор КУЦЕНКО