26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Букет із… алергією

Нині надто розрісся не тільки на узбіччях доріг, а нерідко й на клумбах та в палісадниках золотушник канадський. Ця рослина — сильний алерген, особливо під час цвітіння — із липня по жовтень.
Реакцією організму на пилок золотушника є алергічний кон’юнктивіт (почервоніння очей, сльозоточивість), який супроводжується ринітом (свербіж та водянисті виділення з носа).
Золотушник канадський уже завдає великої шкоди не тільки природі України та здоров’ю людей, а й сільському та лісогосподарствам.
Жодна тварина не вживає цю рослину. Вона загрожує не тільки зникненню територіальних трав, а й грибів, ягідників та іншої рослинності в лісах, а з ними — і тварин та лісових мешканців.
Біля супермаркету в центрі Вишгорода бабуся продавала якраз букет золотушника. Я намагалася пояснити їй, що ця рослина негативно впливає на здоров’я, до того ж, заглушує інші насадження. Бабуся замість того, щоб вислухати, з неабиякою агресією відповіла, що їй уже 92 роки, і вона знає, що росте і як.
На мою думку, варто б і комунальникам, і працівникам благоустрою міста звернути увагу на чергову загрозу екології і здоров’ю людини. Знищувати шкідника і пояснювати мешканцям — любителям екзот — якою ціною розплачуємося за невігластво.
До слова, зарості золотушника уже завойовують нове кладовище. Може, варто керівництву організувати волонтерів чи просто небайдужих людей і спинити загарбника чужої території.
Щоб не страждали ні живі, ні мертві.
Ольга ДЯЧЕНКО