28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

… Якщо підозрюєте в себе COVID-19

Київ та ще 17 областей України не готові до послаблення карантину з приводу коронавірусу. Вимогам Міністерства охорони здоров’я відповідають лише 7 областей. Щодня фіксують понад 2,5 тис. випадків захворювання, а понад 75 тис. людей у країні хворіють. За цих умов заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час брифінгу розповіла про алгоритм лікування пацієнтів, які мають підозру на COVID-19.
Передусім дистанційно зв’яжіться зі своїм сімейним лікарем. Тобто зателефонуйте лікареві або напишіть йому в будь-який зручний месенджер.
Якщо ви ще не обрали сімейного лікаря, можна звернутись до територіальної поліклініки або будь-якого центру первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання, а також на гарячу лінію територіального департаменту охорони здоров’я, який повинен надати всю необхідну інформацію щодо медичної допомоги.
Сімейний лікар повинен направити до вас мобільну бригаду для відбору аналізів на COVID-19. Пацієнт не повинен це робити самотужки. Робота мобільної бригади оплачується Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
У разі, якщо лікаря немає або сімейний лікар відмовився викликати бригаду, попри те, що ви маєте симптоми, характерні для COVID-19, ви можете зателефонувати на регіональну гарячу лінію COVID-19. Тоді бригаду викликатиме диспетчер гарячої лінії.
Результати тестування повинні передати сімейному лікарю або особисто вам на той контакт, який ви залишите медичній бригаді.
У разі позитивного ПЛР-тесту сімейний лікар має надати вам рекомендації щодо самоізоляції. За легкого перебігу захворювання лікування проходить вдома.
Якщо перебіг захворювання потребує шпиталізації, то сімейний лікар має її організувати: викликати «швидку»; «швидка» доправить пацієнта до лікарні; лікарня повинна мати відповідний статус.
За словами Микичак, до критичних станів належить висока температура та утруднене дихання. Такі критичні стани потребують виклику екстреної допомоги за номером 103. «Бригада оцінить ваш стан та за необхідності відвезе до відповідної лікарні. Пацієнт не організовує шпиталізацію самостійно. У кожній області є особи-координатори, які мають забезпечити цю роботу», – пояснила заступниця міністра.
У МОЗ стверджують, що пацієнту з коронавірусом мають безкоштовно надати такі послуги:
тестування на COVID-19;
лабораторні та інструментальні дослідження;
медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів;
кисневу підтримку;
інтенсивну терапію включно зі штучною вентиляцією легень;
медикаментозну терапію та знеболення;
консультацію лікарів усіх необхідних спеціальностей.
Усі ліки, передбачені Національним протоколом COVID-19, включені до тарифів, за якими НСЗУ оплачує послуги лікарень. При цьому пацієнт, за словами Ірини Микичак, лікується безкоштовно.