30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Лісоповалу біля бювету не спостерігалося

Нещодавно у соціальних мережах поширювалася інформація, а якщо точніше — претензії кількох громадян до облаштування бювету питної води та спорудження дитячого майданчика у ЖК «Ярославичі». Власне, йшлося про зелені насадження, які буцімто вирубують. Редакція газети запросила до розмови заступника міського голови Ігоря Свистуна з тим, щоб прояснити дійсну ситуацію навколо цих об’єктів.
— Ігоре Івановичу, будівництво бювету і дитячого майданчика, наскільки ми розуміємо, виникло не стихійно, а відповідно до певних міських програм, чи не так?
— Дійсно, це не чиїсь особисті примхи, авантюри, а планомірна робота. Будівництво цих важливих соціальних об’єктів на новому житловому масиві передбачає міська програма розвитку житлово-комунального господарства на 2020 рік. На спорудження майданчика було замовлено і виконано проект, який пройшов експертизу кошторисної частини. Те, що є декілька незадоволених громадян, які, за словами підрядників, проживають по вул. Кургузова, 3-а, 3-б, то це звична для них справа, бо саме вони із початку сусідства ЖК «Ярославичі» вважають, що їм стало некомфортно проживати.
При будівництві і першої, і другої черги комплексу, спорудженні футбольного поля і бювету групка людей постійно приходила і висловлювала своє незадоволення. Їм все заважає: ЖК «Ярославичі», шум дітей на майданчику та інше. Днями вони знову намагалися перешкодити будівництву. При всьому тому ці люди йшли з великими бутлями в парк набрати води з бювету, який їм ненависний. Мені здається, що нам все ж вдалося переконати їх, що новий парк їм не заважатиме спокійно проживати.
— Щодо нового бювету. Пишуть, мовляв, вода з якимось присмаком, неякісна. Як Ви це прокоментуєте?
— Вважаю, що ці претензії необгрунтовані. По-перше, бювет побудований теж згідно з проектом. Витримано всі норми і правила. Воду зі свердловини ми тричі здавали на аналізи і кожного разу отримували висновки, що вода якісна. Єдине, що треба ще зробити, — це прокачати цю свердловину. Зараз це робиться цілодобово, вода зливається у мережу дощової каналізації. Тобто, ніяких підстав для побоювання щодо неякісної води немає.
— Там ще щось писали про вирубку дерев.
— На місці нинішнього бювета не було знищено жодного дерева. Ми пересадили на нове місце декілька кущів. У навколишніх дерев були вилучені деякі гілки, але під корінь ніхто їх не рубав.
Дві молоденькі липи, які росли між бюветом і тротуаром, ми акуратно пересадили в бік. Таким чином були збережені липи, а на їхньому попередньому місці розширили заїзд для зручності відвідувачів бювету. Тому подібна інформація про якийсь лісоповал біля бювету — не що інше, як фейк. Боюся, що чим ближче до виборів, тим більше з’являтиметься різних нісенітниць, чуток і перекручень. Що вдієш, такі вже в нас виборчі перегони.