05.02.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Новий бювет та простір для активної молоді

— За останні два тижні комунальними службами міста було виконано низку нагальних робіт. Зокрема, продовжено відновлення асфальтового покриття на вулицях міста. Так, дорожники здійснили поточний ремонт по вул. Мономаха, вул. Центральній у садовому товаристві «Дніпро-8». Паралельно з цим проводився ямковий ремонт проїжджих частин у місцях, де дощі утворили просідання грунту, тріщини тощо.
За цей період також було завершено облаштування паркувального майданчика по вул. Дніпровській, 3. Наступним об’єктом реконструкції у цьому районі стане будинок № 1. На прилеглій до нього території, згідно з проектом, мають бути відновлені мощення, проїжджа частина, збільшиться кількість паркувальних місць. Було також проведено всі тендерні процедури, згідно з якими визначено підрядника по реконструкції прибудинкової території по проспекту Мазепи, 1.
А ось по вулиці Набережній у районі будинків №№ 8, 12 вже розпочалися підготовчі роботи до реконструкції території. Зокрема, робітники демонтують стару декоративну огорожу, лавочки, тобто, те, що заважатиме у процесі роботи.
Якісною питною водою безпосередньо із сеноманського горизонту тепер зможуть користуватися мешканці ЖК «Ярославичі»-2. Для їхніх потреб уже споруджено нову свердловину і практично облаштовано бювет: укладено плитку, змонтовано освітлення, установлено лавочки. Варто до всього цього додати, що стабільний хімічний склад води із сеноманського пласту дозволяє багатьом компаніям використовувати її для розливу і подальшої реалізації у торгівельній мережі. То ж у добрих властивостях Н2О з нового бювету сумніватися не доводиться.
Розпочалися роботи по будівництву третьої черги парку на ЖК «Ярославичі-1». У зеленій зоні з’явиться дитячий майданчик, будуть продовжені доріжки. На сьогодні фахівці вже здійснили розбивку території, завозять необхідні будматеріали.
Протягом багатьох років вишгородцям дошкуляє непривабливий вигляд бетонного квадрату — заглиблення за Будинком культури «Енергетик». Сьогодні вже неможливо навіть визначити його цільове призначення. Було багато думок, варіантів, що робити з цим басейном. Тепер визначено остаточно, що на цьому місці має з’явитися скейт-парк. Кошти на його будівництво вже виділено, далі відбудеться відповідна тендерна прозора процедура, яка і визначить фірму-підрядника. Таким чином для шанувальників скейтбордів у центрі з’явиться ще одна рампа для захоплюючих трюків.
Втім, комунальники окрім капітальних ремонтів звично займалися поточними буденними турботами: покосами трави, підрізкою кущів, доглядали за квітами. Попри серпневу спеку там переймалися й осінніми завданнями, адже холод ще ніхто не відміняв. Зараз головним завданням є заміна загальнобудинкових лічильників тепла. Відповідно не припинялися роботи й на покрівлях багатоповерхівок. Скажімо, на фінішну пряму просунувся капітальний ремонт покрівлі по вул. Київській, 18.
За цей час було виконано багато проектно-кошторисної документації на майбутні об’єкти будівництва. Наприклад, вже у стані готовності проект по спорудженню лінії електропередач зовнішнього освітлення вул. Ватутіна на дільниці від перетину вул. Шолуденка і до ЖК «4 Карати» й далі до санної траси. Також вже є проект на зовнішнє освітлення на відрізку від вул. Шолуденка до алеї С. Поташника. Тож вечірні моціони до набережної стануть для вишгородців комфортнішими і безпечнішими.
Наприкінець, про цікаву комунальну новинку. Вперше у нашому місті заключено договір з відповідною ліцензійною фірмою, яка вже приступила до обробки міста від кліщів. З цими паразитами вже боролися у ЖК «Ярославичі», а тепер напрямком головного удару стане ЖК «4 Карати». Варто пам’ятати, що ці кровопивці мають недобру репутацію, особливо іксодові кліщі, розмір яких — до 5 мм, а дорослі самки кліща, харчуючись кров’ю теплокровних тварин, можуть розростатися до 2 см. Тому будемо сподіватися, що боротьба з паразитами, які лізуть під шкіру людей і тварин, — увінчається повною нашою перемогою.