28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Без коріння саду не цвісти

Про непересічний хист народної майстрині Ніни Семенівни Гордієнко можна говорити безкінечно. Але по-справжньому талант цієї жінки найкраще оцінити, ознайомившись наочно з її роботами. І таку можливість надав усім охочим Вишгородський історико-культурний заповідник.
10 серпня у Музеї давньоруського гончарства було презентовано виставку вишиванок та виробів з бісеру Ніни Гордієнко із символічною назвою «Без коріння саду не цвісти». Продемонстровані вишивані картини вразили відвідувачів, насамперед, широкою палітрою барв і відтінків, жанровістю. Було помітно, що на полотнах домінували квіти: яскраві, пишні, немовби вмиті ранковою росою. Відчувалося, що для авторки вони є особливим символом. Поряд з картинами — вишивані бісером сорочки, сукні з оригінальним орнаментом.
У колекції Ніни Гордієнко налічується більше ста робіт. Важко навіть збагнути, що за ними — тисячі нанизаних намистинок, сотні тисяч стібків нитками по полотнах. Воістину у цієї жінки невтомні золоті руки!
Занурення у світ мистецтва для Ніни Семенівни — не втеча від реальності сірих буднів, а навпаки — джерело життєвої енергії. То ж і не дивно, що від полотен незримо струменіє позитивна енергетика.
З цією майстринею я мав честь познайомитися п’ять років тому. Так вже співпало, що я був обраний депутатом по округу, до якого входить будинок № 3 по вул. Шолуденка, де і проживає ця талановита жінка. Згодом у нас з’явилася ідея оздобити наші під’їзди настінним розписом. Минуло зовсім небагато часу, і Ніна Семенівна перетворила сірі стіни під’їздів буквально у художню галерею. Ця робота настільки приємно вразила людей, що мешканці сусіднього будинку № 6-в запросили майстриню оздобити і їхні під’їзди. Що характерно: там кожен поверх має своє неповторне живописне обличчя.
Вернісаж Ніни Гордієнко не випадково називається «Без коріння саду не цвісти». Своїми художніми роботами майстриня плекає наше духовне коріння, підтримує національну самобутність і твердо переконана, що лише за цих сприятливих умов квітуватиме наш сад — Україна.
Я пишаюся, що в нас у Вишгороді є такі талановиті люди, як Ніна Семенівна. Також хочеться подякувати співробітникам Вишгородського історико-культурного заповідника на чолі з директором Владою Литовченко, які започаткували і реалізують культурно-мистецький проект «Вишгородщина мальовнича» за підтримки районної держадміністрації та районної ради. Приємно, що заповідник сьогодні — це місце зустрічі талантів.
Артем ТЮТЮННИК, депутат міської ради