31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Обережно: амброзія!

В останні роки яскраво-зелена рослина з ажурними листочками – амброзія, поширилась з півдня практично на всю територію України. Вона приносить багато шкоди: виснажує і висушує грунт, затінює культурні рослини, витісняє лугові трави, псує смак молока у корів, викликає у людини алергію.
Алергологи вважають крихітний пилок амброзії одним із найбільш агресивних алергенів, який поряд з алергічною реакцією здатний викликати і астму.
Найбільш поширені симптоми реакції на амброзію: нежить; свербіж та почервоніння очей, шкіри; сльозоточивість; кашель або хрипи; біль або першіння в горлі. Амброзія виділяє ефірні олії, що викликають сильний головний біль.
У період цвітіння серед населення спостерігається масове алергійне захворювання, відоме за назвою «осіння сінна лихоманка» або «амброзійний поліноз». У цей період рекомендується завішувати вікна і двері зволоженими простирадлами і марлею. Прийшовши з вулиці, варто змінити одяг, прополоскати рот, промити очі. Приймати душ не рідше двох разів на день. Не сушити речі після прання на вулиці, тому що на них осідає пилок. Щодня проводити вологе прибирання в квартирі.
Шкідливість амброзії в тому, що тричі скошена вона все ж встигає заколоситися і випустити насіння. Її можна виполоти, обробити інсектицидами, висмикнути з коренем, головне – робити це регулярно, щотижня на своїй ділянці. Ніхто не застрахований від алергії, і навіть абсолютно здорова людина може перетворитися в алергіка, якщо протягом декількох тижнів буде змушена дихати повітрям, в якому міститься багато пилку амброзії. А набута таким чином алергія практично невиліковна.
Знищивши амброзію до цвітіння, ви врятуєте культурні рослини і збережете своє здоров’я!