29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Дотримуйтесь правил безпеки на воді!

У літній період значно зростає кількість трагічних випадків на водоймах. Шукаючи захисту від палючого сонця, люди обирають для відпочинку переважно місця біля води.
Рятувальники попереджають про те, що безпечними є тільки перевірені пляжі та водойми, в яких обстежене дно та є рятувальний пост. Та найчастіше люди обирають місця, що знаходяться ближче до житла. Саме на таких ставках, копанках та озерах щороку гинуть сотні українців. Так, станом на 27 липня на водних об’єктах України від початку місяця загинуло більше 200 осіб, з них — 22 дитини.
Рятувальники по всій країні проводять превентивні заходи з метою профілактики виникнення трагічних подій на воді і щоразу наголошують на тому, що потрібно неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки, пам’ятати, що під час відпочинку біля водойм заборонено: купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей; вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени; стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього; купатися наодинці; використовувати такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання; плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання; вживати спиртні напої до та під час купання; підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання; допускати у воді небезпечні ігри, пов’язані з обмеженням руху рук і ніг; подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати; дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса; заборонено також купання дітей без супроводу дорослих.
Шановні громадяни! У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!

Юрій СЕРГІЄНКО,
провідний інспектор Вишгородського РВ ГУ ДСНС України у Київській області