31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Розвиток Київщини в умовах реформи децентралізації

«Виживає не найсильніший і не найрозумніший,
а найчутливіший до змін»
Чарльз Дарвін

Сьогодні багато політиків, експертів, посадовців дискутують на тему децентралізації, розподілу повноважень, але поза увагою залишаються питання розвитку регіонів, реалізації регіональних та міжрегіональних проектів.
Ні для кого не секрет, що в умовах глобалізації, активного розвитку інформаційних технологій конкурують не тільки окремо взяті компанії, бізнесструктури, а й міста, райони, цілі країни і регіони.
Питання, пов’язані з регіональним розвитком, актуальні сьогодні як для України в цілому, так і для Київської області зокрема.
Щоб бути сильними, ми бачимо наступну стратегічну мету — формування інноваційної моделі економіки області, залучення інвестицій для реалізації пріоритетних напрямків економічного і соціального розвитку та підвищення конкурентоспроможності регіону.
Київщина, як столичний регіон, потребує сьогодні особливої уваги в питаннях розвитку інфраструктури, реалізації широкомасштабних проектів, розвитку сучасного транспортного сполучення та ін.
Тому постає питання: яким чином майбутня система державного управління та місцевого самоврядування зможе швидко приймати відповідні рішення та ефективно реалізовувати регіональні та міжрегіональні проекти розвитку?
Це буде повноваження новостворених районів, або виконкомів обласних рад, або інших органів?
На прикладі Вишгорода та Вишгородського району це питання реалізації таких проектів, як: закінчення реконструкції дороги Р-02, що є частиною міжнародного транспортного коридору Одеса-Київ-Мінськ-Клайпеда; продовження та активізація роботи щодо прийняття на державному рівні рішення про зміну класифікації існуючого міждержавного пункту пропуску через державний кордон «Вільча» (Україна) — «Олександрівка» (Республіка Білорусь) на міжнародний та розбудову його відповідної інфраструктури, що в рази збільшить транспортний потік, вплине на розвиток бізнесу в районі, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів; відновлення судноплавства із Республікою Білорусь через річку Прип’ять, Київське водосховище з виходом до річки Дніпро.
Ще багато інших проектів, у тому числі спрямованих на розвиток туристичної галузі та відпочинку.
Тому, на мій погляд, треба сьогодні врахувати питання проектного підходу в державному управлінні та мати чітке розуміння, яким чином новостворені органи можуть бути ефективними.
Ці аспекти дуже важливі та актуальні для нас, тому що зараз закладається фундамент на майбутнє, який повинен рухати нас вперед багато років!
Андрій АНІСІМОВ, к. е. н.