21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Розвиваємо спортивну інфраструктуру

Вишгородський стадіон «Енергетик» нині з впевненістю можна назвати чи не найактивнішою локацією серед містян. Врешті він бездоганно виконує свою пряму функцію. Тепер тут поменшало любителів «градусних» напоїв та цигарок, а поряд із професійними спортсменами мають можливість тренуватися всі бажаючі – і діти, і дорослі. 

Директор комунального підприємства «Управління з питань розвитку фізичної культури і спорту» Вишгородської міської ради Олександр Баланюк зауважує: «Нашою основною метою є розвиток спортивної інфраструктури в місті. Тому було прийнято рішення навести лад в існуючій спортивній інфраструктурі на стадіоні «Енергетик» та при можливості розбудувати нові об’єкти, на які громада чекає вже багато років».

За словами Олександра Баланюка, протягом минулого року і першої половини поточного збудовано баскетбольний майданчик з високоякісним гумовим покриттям та обнесено його професійними щитами з органічного скла. Директор КП УПР ФКС переконує, що навіть у Києві таких майданчиків не дуже багато, тому маємо повне право пишатися цим досягненням: «Ми також поміняли штучне покриття на нижньому тренувальному футбольному полі. А нещодавно вже провели регламентне обслуговування цього майданчика, щоб підняти штучну траву. За рахунок сезонної профілактики термін експлуатації покриття значно збільшується. Сьогодні стадіон живе дуже насиченим життям, тут з кожним днем все більше людей. А з настанням тепла та послабленням карантину – то взагалі фурор. І це дуже приємно. Така затребуваність спортивних локацій надихає нас на подальше вдосконалення інфраструктури комунального спортоб’єкта».
Про те, що вже зроблено на стадіоні, які роботи в процесі, а що заплановано, розповів міський голова Олексій Момот:
– Можу сказати, що це цілий комплекс заходів, які реалізовуються поетапно. Навздогін баскетбольному майданчику і футбольному тренувальному полю ми почали розвивати верхню зону, зокрема було обладнано нову свердловину та автоматичний полив поля. На численні звернення любителів футболу облаштовано додаткове міні-поле. В основному воно використовується для тренувань зовсім юних футболістів, тут відшліфовують свої вміння гімнасти та учасники секцій східних єдиноборств. Майданчик відкритий для всіх бажаючих, особливо для батьків з дітьми. Ще ми плануємо оснастити це поле додатковим світлом і встановити лавочки.
Також закінчено облаштування території тренажерного комплексу, народом названого «Желєзяка». У цій зоні зроблено штучне гумове покриття, щоб там не було бруду, пилу, змонтовано накриття та освітлення, встановлено ринг. Тобто, сьогодні це вже така точка тяжіння, куди все більше спортсменів з міста приходить щодня. Я, в свою чергу, користуючись нагодою, висловлюю подяку і засвідчую повагу хлопцям із «ЖЛЗК Вишгород», які щодня власноруч допомагали нам і паралельно ще й збирали кошти, що дозволило суттєво зекономити бюджетні витрати. Зараз я не буду всіх цих молодих людей називати активістами, бо це поняття, скажімо так, себе дещо знівелювало. Вони є прикладом активу громади, які не словом у Фейсбуці, а реальним ділом допомагали і допомагають. Таким людям дуже приємно йти назустріч і підтримувати їхні ініціативи та ідеї.
Наступним етапом планується обладнання трибун — це дасть можливість організувати у підтрибунних приміщеннях багато площ під різні секції. Я все ж таки переконаний, що ми реалізуємо цей проект, хоча він і доволі дороговартісний. Але зупинятися ми не збираємося!
Всім спортсменам бажаю успіху. Приходьте на стадіон, там є вся необхідна інфраструктура. Будемо кожен день step by step реалізовувати заплановане, і зробимо наш комунальний стадіон найкращим.

Олександр Кубицький:
— Займаюся спортом з раннього дитинства. Певний період я проживав в іншому районі, і там був такий же тренажерний майданчик як Желєзяка, на безкоштовній основі. Тому у мене поняття займатися безкоштовно — це було нормою речей. Переїхавши до Вишгорода 10 років тому, я з подивом для себе не знайшов повноцінного місця для силових видів спорту. Старі турніки, бруси …і все. Тоді й з’явилася ідея, яку ми почали втілювати в життя разом з другом Федею Сахаровим.
Перший тренажер, який ми зробили, був для жиму лежачи. І понеслося. Пошук матеріалу завів нас на металобази, і коли ми говорили, яка у нас ідея, нам відповідали: «Хлопці, все, що знайдете, — ваше». Дідусі з гаражів діставали закинуті гирі, дівчата познаходили старі лави для пресу, які ми переробляли. Люди підхопили тему і на початковому етапі суттєво допомогли нам. Завдяки великій кількості однодумців всій нашій команді вдалося зробити майданчик, який маємо сьогодні. Майже все робиться тут власними силами, ще нам допомагають працівники стадіону, які завжди підтримують тренажери в належному стані, адже протягом року вони ламаються, їх необхідно зварювати та підфарбовувати. Також ми не приховуємо того, що люди нам перераховують гроші. Щодо цього, намагаємося в соціальних мережах інформувати, яким чином використали благодійні внески.
Важливо, що наші ініціативи підтримуються й з боку місцевої влади. На прохання ЖЛЗК зроблено дах над тренажерним комплексом та освітлено майданчик, встановлено паркан та гумову підлогу. Це дуже круто, тому що люди тепер можуть займатися тут у будь-яку погоду та в будь-який час доби. У перспективі є ще багато планів, насамперед благоустрій всієї зони, щоб вона була по-домашньому затишною. Маємо велике бажання започаткувати змагання між вишгородцями і не тільки.
Зараз майданчик дуже затребуваний і перенасичений, особливо у вечірню пору. Я рекомендую всім відвідувачам знаходити певний час для зручності тренувань. Ранок і обід – це той відрізок, коли комплекс має мінімальну завантаженість. Якщо раніше було спекотно в обідній час, то зараз під дахом тінь і прохолодно. До речі, останнім часом ми здивувалися тому, скільки дівчат стали відвідувати наш майданчик! А у зв’язку з карантином, коли були зачинені спортивні центри, різко збільшилась відвіду-
ваність стадіону загалом. Та й зараз, коли спортзали відчинилися, людей тут не поменшало. Вишгородці розсудливо переглянули свої бюджети і використовують на повну надану можливість безкоштовно займатися спортом.
Також хочу звернутися до батьків. Цей майданчик — тренажерна, а не ігрова локація. Приходьте з дітьми, долучайте їх до спорту, але будьте завжди поряд, пильнуйте за ними і підказуйте, як користуватися тим чи іншим тренажером. З приводу всього іншого — я щасливий, що до нас приходить стільки людей, я радію, що у Вишгороді з’явилась і розвивається «Желєзяка».