06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Центром новоствореного району має бути Вишгород

Підписали спільного листа з головами районних рад та мером Вишгорода!
Центром новоствореного району має бути Вишгород.
Місцеве самоврядування, кажучи іншими словами, — це народовладдя, і його діяльність спрямована на повне задоволення інтересів жителів територіальних громад. Наразі в державі відбуваються процеси децентралізації, за якими органам місцевого самоврядування буде передано значну частину повноважень, ресурсів та відповідальності органів виконавчої влади.
Серед ключових завдань децентралізації — формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади для надання якісних та доступних публічних послуг, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території.
У рамках реформи з децентралізації та територіальної організації влади постало завдання створення нової моделі територіального поділу на райони. Відповідні пропозиції напрацьовувались обласними держадміністраціями та Міністерством розвитку громад та територій України.
Як стало відомо, Мінрегіон уже направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування проєкт формату майбутніх районів.
Згідно з проєктом, у межах Київської області передбачається створення шести районів. Вишгородський район разом із Іванківським, Поліським і Бородянським районами та частинами деяких інших районів має увійти до однієї новостворюваної одиниці субрегіонального рівня. Центром визначено місто Бучу, хоча раніше планувалось, що це має бути місто Ірпінь.
Ми обговорили цю пропозицію з головами Іванківської, Поліської та Бородянської районних рад, а також із Вишгородським міським головою і зійшлися на думці, що місто Буча не зможе повною мірою виконувати функції центру одиниці субрегіонального рівня. Свої міркування ми виклали у СПІЛЬНОМУ ЛИСТІ щодо реформування субрегіонального рівня місцевого самоврядування, адресованому Голові Верховної Ради Разумкову Д. О., Прем’єр-міністру України Шмигалю Д. А., т.в.о. голови Київської обласної державної адміністрації Володіну В.Г.
Зокрема, свої переконання ми обґрунтували невідповідністю цього вибору Методичним рекомендаціям щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня за усіма параметрами – зоною доступності, чисельністю населення, недостатньою інфраструктурою і так далі.
26 травня 2020 року Вишгородською районною радою прийнято рішення № 813-46-VII, згідно з яким, для досягнення цілей, покладених в основу реформи децентралізації, депутати Вишгородської райради звернулися до Міністерства розвитку громад та територій України з проханням визначити місто Вишгород Київської області адміністративним центром одиниці субрегіонального рівня.
Сьогодні до депутатів Вишгородщини приєднались і керівники Іванківської, Поліської та Бородянської районних рад, а також Вишгородський міський голова, щоб наголосити: місто Вишгород має всі підстави претендувати на статус адміністративного центру, оскільки має необхідну інженерно-транспортну та соціальну інфраструктуру, повністю забезпечене приміщеннями, будівлями та спорудами, необхідними для розміщення органів влади та місцевого самоврядування.
Крім того, місто має потужні сприятливі передумови та потенціал для подальшого соціально-економічного розвитку. Територіально, що не менш важливо для майбутнього об’єднання, місто практично рівновіддалене від усіх адміністративно-територіальних одиниць.
Об’єднання територіальних громад спрямоване на створення та підтримку сприятливого життєвого середовища, необхідного для розвитку людини, її самореалізації, захисту її прав, надання населенню органами місцевого самоврядування й утвореними ними установами та організаціями якісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг на відповідних територіях.
Місто Буча, зважаючи на відсутність необхідної інфраструктури, не може задовольнити ці спільні інтереси територіальних громад, що входитимуть до майбутнього об’єднання, отож і не може розглядатися як адміністративний центр одиниці субрегіонального рівня.
За нашим переконанням, що базується на детальному аналізі всіх запропонованих в якості центру населених пунктів, саме Вишгород спроможний забезпечити усі потреби майбутнього об’єднання.
Сподіваюсь, т.в.о. голови Київської обласної державної адміністрації Василь Геннадійович Володін нас почує, і буде прийнято компромісне рішення.
P. S.
Після опублікування мого останнього посту у Фейсбуці та суспільного резонансу, що спричинила ситуація з Бучею, мені сьогодні стало відомо, що в Київській обласній державній адміністрації відбулася нарада з питань субрегіонального рівня, а саме його поділу на райони і визначення їх центрів.
Однак, розібравшись у ситуації, таке враження, що запрошували лише тих, хто з «правильними» пріоритетами і пропозиціями та підіграють Анатолію Федоруку, який готує майбутній округ під вибори у Верховну Раду, замість того, щоб бути на боці людей і відстоювати державницьку позицію.
Вже всі сприйняли, що центром буде Ірпінь, однак розпочалась битва мерів, і мер міста Буча пішов не відкритим, а кулуарним шляхом, знайшов вагомі аргументи та зміг переконати впливових людей, що вивело Бучу у лідери перегонів!
Висновок наступний: якщо можливі зміни і відступи від методики, то ми будемо відстоювати саме місто Вишгород як центр майбутнього субрегіонального рівня!
Прохання до діючого народного депутата Ольги Василевської-Смаглюк звернути увагу на цю важливу ситуацію, яка вплине на життєдіяльність наших громадян, вплинути і прийняти незаангажоване рішення!
Пропоную т.в.о. голови Київської обласної державної адміністрації Василю Геннадійовичу Володіну провести спільну нараду з головами районних рад та мерами міст з метою обговорення даного питання та прийняття консолідованого і об’єднуючого рішення, враховуючи думку всіх громад, тим самим полегшити роботу Міністерству розвитку громад та територій, Кабінету Міністрів України та Верховній Раді України!
Дякую всім за підтримку!

Ростислав КИРИЧЕНКО,
голова Вишгородської районної ради