31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгородський район збережено

Вітаю містян і мешканців району з тим, що вдалося відстояти Вишгородський район, і дякую всім, хто був причетний до цієї акції. Акція виявилась потужна, нас помітили і з нами змушені були рахуватися депутати Верховної Ради.
Вишгородський район збережено — це історія, скажімо так, статусна. Це подія. Наскільки це покращить або погіршить життя Вишгородської ОТГ? Думаю, не вплине на звичне життя громадян. Чому? Тому що згідно з новим законодавством, після створення ОТГ у нас будуть прямі бюджетні стосунки з Державним бюджетом, весь функціонал, всі повноваження районної ради обрізані. Фактично житимемо за рахунок управління майном району. Тобто, майном, яке знаходитиметься в кожному селі, в місті, — ФАПи, лікарні і т. ін.
Який буде наступний склад районної ради — прогнозувати складно, бо до неї обиратимуть людей не лише з Вишгородського району в існуючих межах, а й із Поліського, Іванківського районів та міста Славутича. Це непрості регіони. Тому прогнозувати, які у Вишгородської ОТГ складуться майнові відносини з районною радою, складно.
Не думаю, що районна рада змушуватиме ОТГ брати в оренду школи чи Будинок культури, наприклад. Тому що всі повноваження по юридичних особах, управліннях переходять до ОТГ, де створюватимуться управління культури і т. ін. А майно залишається в районі.
Ми розуміли, що у разі створення Бучанського району майно може перейти туди, і спільно з районними депутатами та головою прийняли рішення, що звернемося, аби його було передано місту. Це логічно. Якщо «Тепломережа» знаходиться в місті, обслуговує його мешканців, то фактично це міське комунальне підприємство, і його майно також. Як буде далі — побачимо. Практика покаже, як вибудовуватимуться стосунки з новою районною радою.
Олексій МОМОТ