30.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Борцям за незалежність України у ХХ – му столітті – правовий статус!

Ще в 2015 р. Верховною Радою України був ухвалений, а 9.09.2015 р. Президентом Петром Порошенком підписаний Закон № 314-VIII «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті».
Закон спрямований на визнання учасників боротьби за незалежність України і отримання ними державних та муніципальних гарантій. Борцями за незалежність України Законом визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної боротьби за незалежність України у ХХ столітті. У складі таких організацій — ті, що утворені і діяли до 24.08.1991 р. У Вишгородському районі це Народний Рух України — Вишгородська районна організація НРУ, утворена 17.08.1989 р. та Вишгородська районна організація Української Республіканської партії (УРП), утворена у травні 1990 р.
Днями активісти цих організацій (20 чоловік) м. Вишгорода, с. Нових Петрівців, с. Козаровичів на зборах протокольно утворили крайову філію громадського об’єднання Всеукраїнське об’єднання ветеранів, яке зареєстровано у секретаріаті ВОВ (центральний офіс: 01004, м. Київ, вул. Толстого, 9) як Вишгородська крайова філія Всеукраїнського об’єднання ветеранів.
Зборами ухвалили кілька рішень: про засновників об’єднання (Леонід Буткевич (093 120 42 48), Олександр Дробахa (095 407 84 32), Валерій Сидорчук (097 293 48 14), Микола Юречко), про раду філії; про обрання почесним головою філії активного учасника боротьби за незалежність, почесного громадянина м. Вишгорода, письменника Олександра Дробаху. Головою філії обрано Л. Буткевича, учасника змагань за незалежність, колишнього члена Руху та УРП; прийнято рішення про створення економічного фонду при філії; про необхідність борцям за незалежність України у ХХ столітті надати справжній правовий статус (прийнятий закон потребує доповнень у цій частині).
Рада Вишгородської крайової філії ВОВ на основі спільних поглядів та інтересів готова захищати права учасників визвольної боротьби УПА, ветеранів українського Опору 1960-х років, воїнів російсько-української війни (АТО та ООС), репресованих борців за свободу, ветеранів інших категорій, пенсіонерів.