30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Заходьте в гості

Такою теплою назвою фотомайстриня Олена Білоус об’єднала 27 своїх робіт — портретів знайомих, друзів, родичів, побачити які усі охочі могли цими днями у міській галереї «Naive art», що в Ольжиному граді.
У день відкриття виставки герої знімків прийшли зануритися в атмосферу творчості і свободи, розділити з Оленою радість події, вітаючи її і з днем народження.
Для життєрадісної, оптимістичної, невгамовної і надзвичайно креативної Олени Білоус світ фото – то безмежні глибини єства кожної особистості й усього живого навколо. І своїми фотознімками вона відкриває все це для себе і для нас.
На світлинах її нинішньої виставки – лише світлі люди – веселі й не дуже, молоді і літні, замріяні і стурбовані, але всі – світлі. Вони ще кращими виглядали в атмосфері музики, танцю, поезії, що панувала того дня, в обрамленні щирої посмішки фотомайстрині.
«Дуже багато може розповісти погляд, примружені очі, підняті брови. В мовчанні можна трішки зазирнути в душу. Все це – в Олениних роботах», — каже учасниця проекту Оксана Кавун.
«Ти вмієш відкривати людей, умієш їх бачити. В тебе сила Фенікса. Я щаслива, що є такі люди як ти, які своїм прикладом дають силу рухатись, відчувати, жити, любити, не боятися. Шум твоїх крил прекрасний у твоєму польоті», — відгукнулась на побачене голова районної організації Товариства Червоного Хреста Світлана Рулевська.
Нагадаємо, Олена Білоус – переселенка із Донецька, чотири роки мешкає у Вишгороді, документальний фотограф. Перший її проект у нашому місті – «Самота» (про одиноку старість) – реалізувався за підтримки Вишгородського міського голови Олексія Момота. Після того дівчина, сумлінно дотримуючись вимог карантину, побувавши в самоізоляції, й сама відчула, як важко бути на самоті протягом тривалого часу. «Але згодом до мене почали навідуватись гості. Зазвичай, з гостинцями, – розповідає Олена. — Моя ж цікавість до кожного з них вилилась у серію фотознімків. І це стало справжньою паличкою-виручалочкою! Самота скінчилась!».
Результат – серія чудових портретів, безліч позитивних емоцій, посмішки, зворушливі сльози від приємних вражень у автора і гостей виставки.
В час, коли через карантин не проводяться масові заходи, такі камерні події, ніби бальзам для душі – зігрівають, лікують, окрилюють, вважає Олена і, безперечно, вже має нові задумки. А які? Це буде сюрпризом для творчих, небайдужих, допитливих містян.

Валентина ЯКОВЕНКО