28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

а 28 квітня Росія готує масштабні провокації на заході України, – Москаль

Zik.ua

Генадій Москаль. Фото: informator.su

Генадій Москаль. Фото: informator.su

Народний депутат Геннадій Москаль отримав відомості з достовірних джерел про масштабні провокації, які готують спецслужби Росії в західних областях України.

Про це інформує прес-служба нардепа.

«28 квітня, в день, який вважається створенням дивізії СС «Галичина», центральними вулицями Львова, Івано-Франківська та Тернополя мають пройти марші з символікою СС «Галичина» та гаслами, які сприйматимуться жителями південно-східної України як загроза свободі, життю та майну», – повідомив Г. Москаль.

За його словами, на цей день плануються також заклики до фізичного знищення сепаратистів, погроми осередків КПУ, Партії регіонів та адміністративних будівель. Мета цих акцій – з новою силою сколихнути сепаратистські настрої південно-східного регіону України.

«Інформація здобута з джерел, які заслуговують на повну довіру і мають пряме відношення до цієї спецоперації», – запевняє нардеп.

«У Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області під виглядом одиночних туристів, які не викликають підозри в українських прикордонних служб, через КПП у Чернігівській області, а також із території Білорусі, мають заїхати близько тисячі підготовлених російськими спецслужбами осіб, які вільно володіють українською мовою і будуть активними учасниками провокацій», – повідомив він.

Г. Москаль заявляє, що частина цих осіб уже перебуває на території України й вишукує контакти з громадськими організаціями та окремими громадянами, котрі за грошову винагороду погодяться взяти участь у масовках.

«Координатори проведення провокацій із числа досвідчених працівників спецслужби Росії, котрі є вихідцями із західних областей України й розмовляють місцевими діалектами української мови, також уже перебувають на заході України», – додав нардеп.

За його словами, автори спецоперації сподіваються, що ЗМІ багатьох країн світу висвітлюватимуть вказані події як загрозу виникнення неонацизму в Україні, що викличе занепокоєння в Західній Європі.

«Ще одна мета провокацій – використати святкові дні 1-9 травня для широкомасштабних акцій агресії по всій Україні з метою протистояння «неонацистам», прихильникам СС «Галичина», «бандерівцям» тощо», – заявив нардеп.

Геннадій Москаль звернувся до голови СБУ, міністра МВС, голів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрацій з проханням вжити всіх можливих заходів для недопущення провокацій, які можуть мати для України непередбачувані наслідки, інформувати про них місцевих мешканців.

«Сподіваюся, наші спецслужби поставляться до цієї інформації з усією відповідальністю», – надіється він.