Наталія ЯСЬ, голова метододоб’єднання учителів української мови і літератури
ФОТО — Фаїна ЯСИНСЬКА, заступник директора з навчально-методичної роботи, спеціально для «Вишгорода»
Неймовірно насиченою, різноманітною і яскравою була декада української мови і літератури у Вишгородській спеціалізованій школі «Сузір’я», присвячена 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка.
Чудовим подарунком для всіх стала виставка робіт юних художників: Таїсії Лисенко (11-А кл.), Дар’ї Пучкової (10- ІТ кл.), Ольги Кочеткової та Дар`ї Нікітіної (9-ІТ кл.), Анастасії Волинець (6-Б ), Віталія Сидорчука (4-Г кл.)
Із захопленням учні школи, батьки та вчителі розглядали вироби із лози, кераміки, глини, дерева, представлені на виставці раритетів «Із бабусиної скрині» (організатор виставки — вчитель української мови і літератури О. М.Ткач)
Витончено, шляхетно, у дусі епохи розповіли про маловідомі сторінки із життя Шевченка, а саме — про кохання великого поета, учні 11-А класу під керівництвом Т. П. Павлусенко. Вони підготували літературне дійство «Жінки в житті й творчості Т.Г. Шевченка».
Феєричним, незабутнім став «Сорочинський ярмарок» — театралізована вистава, котру підготувала для глядачів О. М. Ткач зі своїми вихованцями — учнями 5-х, 7-х, 8-х і 9-х класів.
На сцені грало ні багато, ні мало… аж 35 акторів. І продавали, і купували, і сварились, і мирились, а ще — співали, танцювали, жартували… Колоритні постаті Миколи Гоголя (А. Куліс), торговок бубликами, пиріжками, підсвинками, баби Параски та баби Палажки (О. Павліон і К. Басенкова), Голохвостого і Проні (С. Ребров та М. Гопанчук) справили неабияке враження на глядачів. Стоячи, вигуками «браво» дякували присутні акторам.
Урочистим заключним акордом декади прозвучала літературно-музична композиція «Думками лину на Вкраїну», поставлена шкільним театром «Оберіг» (учні 10-х класів) під керівництвом Н. Г. Ясь.
Як завжди, актори учнівського театру вразили усіх професійною грою. Чудово зіграв роль молодого Шевченка Максим Іващук (10-А кл.), примусили присутніх затамувати подих і плакати Вікторія Каленкова (Відьма) та Світлана Карпета (Сова). Нікого не лишили байдужими і сповіді трьох душ із поеми «Великий льох» у виконанні Дар’ї Пучкової, Марти Гуменюк, Катерини Халецької, що так зворушливо розповіли про зраджену, скривджену, підступно взяту в кайдани Україну, доля якої у творчості Кобзаря завжди перегукується із долею матері (Юлія Шупрович).
Ліричною, ніжною, піднесеною постала перед глядачами Муза-Україна у виконанні Марії Сакун.
Укотре всі глядачі, учні та гості нашої школи переконалися, які талановиті, активні й творчі люди складають сім`ю, що по праву носить назву «Сузір’я».