09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Калейдоскоп яскравих вражень

IMG 6258

 

IMG 5311

IMG 5992

IMG 5999

IMG 6118

IMG 6162

IMG 6232

IMG 6245

IMG 6258

Наталія ЯСЬ, голова метододоб’єднання учителів української мови і літератури

ФОТО — Фаїна ЯСИНСЬКА, заступник директора з навчально-методичної роботи, спеціально для «Вишгорода»

Неймовірно насиченою, різноманітною і яскравою була декада української мови і літератури у Вишгородській спеціалізованій школі «Сузір’я», присвячена 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка.

Чудовим подарунком для всіх стала виставка робіт юних художників: Таїсії Лисенко (11-А кл.), Дар’ї Пучкової (10- ІТ кл.), Ольги Кочеткової та Дар`ї Нікітіної (9-ІТ кл.), Анастасії Волинець (6-Б ), Віталія Сидорчука (4-Г кл.)

Із захопленням учні школи, батьки та вчителі розглядали вироби із лози, кераміки, глини, дерева, представлені на виставці раритетів «Із бабусиної скрині» (організатор виставки — вчитель української мови і літератури О. М.Ткач)

Витончено, шляхетно, у дусі епохи розповіли про маловідомі сторінки із життя Шевченка, а саме — про кохання великого поета, учні 11-А класу під керівництвом Т. П. Павлусенко. Вони підготували літературне дійство «Жінки в житті й творчості Т.Г. Шевченка».

Феєричним, незабутнім став «Сорочинський ярмарок» — театралізована вистава, котру підготувала для глядачів О. М. Ткач зі своїми вихованцями — учнями 5-х, 7-х, 8-х і 9-х класів.

На сцені грало ні багато, ні мало… аж 35 акторів. І продавали, і купували, і сварились, і мирились, а ще — співали, танцювали, жартували… Колоритні постаті Миколи Гоголя (А. Куліс), торговок бубликами, пиріжками, підсвинками, баби Параски та баби Палажки (О. Павліон і К. Басенкова), Голохвостого і Проні (С. Ребров та М. Гопанчук) справили неабияке враження на глядачів. Стоячи, вигуками «браво» дякували присутні акторам.

 Урочистим заключним акордом декади прозвучала літературно-музична композиція «Думками лину на Вкраїну», поставлена шкільним театром «Оберіг» (учні 10-х класів) під керівництвом Н. Г. Ясь.

Як завжди, актори учнівського театру вразили усіх професійною грою. Чудово зіграв роль молодого Шевченка Максим Іващук (10-А кл.), примусили присутніх затамувати подих і плакати Вікторія Каленкова (Відьма) та Світлана Карпета (Сова). Нікого не лишили байдужими і сповіді трьох душ із поеми «Великий льох» у виконанні Дар’ї Пучкової, Марти Гуменюк, Катерини Халецької, що так зворушливо розповіли про зраджену, скривджену, підступно взяту в кайдани Україну, доля якої у творчості Кобзаря завжди перегукується із долею матері (Юлія Шупрович).

Ліричною, ніжною, піднесеною постала перед глядачами Муза-Україна у виконанні Марії Сакун.

 

Укотре всі глядачі, учні та гості нашої школи переконалися, які талановиті, активні й творчі люди складають сім`ю, що по праву носить назву «Сузір’я».