30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Книжки на замовлення і комп’ютерна грамота для пенсіонерів

НА ФОТО: Під час засідання «круглого столу»

Олександр КОНОНЕНКО

ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

Якщо спільно взятися за справу, то багато чого можна зробити. Принаймні, в цьому переконані працівники Димерських бібліотек та Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), об’єднавшись навколо вирішення питань обслуговування громадян поважного віку.

Днями співробітники територіального центру та бібліотек провели у приміщенні Димерської бібліотеки для дорослих круглий стіл, аби обговорити подальшу співпрацю щодо розширення соціально-інформаційних послуг громадянам поважного віку, котрі проживають на території селища. Адже, на переконання завідуючої відділення соціально-побутової адаптації територіального центру Галини Макаренко, люди в літах не мають залишатись одинокими у суспільстві, тим паче в середовищі українців, які споконвіку відзначаються своєю добропорядністю, увагою і турботою про старших.

Але вже й зараз, як відзначають завідуюча бібліотеки для дорослих Тамара Шень та завідуюча бібліотеки для дітей Людмила Кирієнко, бібліотекарі чимало роблять для читачів поважного віку. У переліку заходів уже з початку нинішнього року — літературно-мистецький альманах, присвячений 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка. Бібліотекарі провели його разом із працівниками музичної школи у її приміщенні, а вже в Будинку культури за участі самодіяльних митців — вечір пам’яті Великого Кобзаря.

Часто читачі звертаються з проханням повідомляти про новинки, які надходять до бібліотеки. «Щоб це робити оперативно, — розповідає бібліотекар 1-ї категорії Димерської бібліотеки для дорослих Віра Рядова, — ми створюємо інформаційні списки для пенсіонерів за кількома темами: «Дім. Сад. Город», «Домашнє квітникарство», «В травах і квітах цілюща сила» та інші. Коли з’являються нові надходження, повідомляємо наших читачів».

Багато і юридичної, і соціальної інформації люди поважного віку можуть почерпнути, звернувшись до «Куточка регіональної інформації» бібліотеки для дорослих. Як розповідає бібліотекар 1-ї категорії Валентина Зінченко: «Тут розміщено папки з періодичними матеріалами: «Законодавчі акти, пов’язані з катастрофою на ЧАЕС», «Соціальний захист населення», «Вишгородська райрада: рішення», «Димерська селищна рада: рішення». Ми завжди підкажемо, де можна знайти необхідну читачеві інформацію».

А ось Любов Антоненко, бібліотекар 1-ї категорії бібліотеки для дорослих, поділилась наступною інформацією — пенсіонерам, котрі не можуть себе обслуговувати і практично не виходять з дому, книжки, на їх замовлення, бібліотекарі носять додому. «Обслуговуємо цих людей уже багато років і добре знаємо їх вподобання, завжди пропонуємо якісь новинки за їхніми смаками».

Цікаву новинку останнім часом запропонували пенсіонерам і всім іншим категоріям населення Димера і працівники дитячої бібліотеки: у рамках програми «Бібліоміст» навчають комп’ютерній грамоті. Бібліотекар Валентина Бікмурзіна, щоб мати право проводити ці навчання, закінчила спеціальні курси. «Заняття проводяться за індивідуальним графіком, — розповідає завідуюча бібліотеки Людмила Кирієнко. — Зателефонувавши за номером 3-03-03, наші читачі можуть домовитись про час, який їх буде влаштовувати. Знаєте, люди поважного віку чи не найактивніші наші студенти — цікаво спостерігати, як вони старанно навчаються».

 

Підсумовуючи засідання круглого столу, Галина Макаренко зауважила, що надзвичайно важливо більше уваги приділяти людям старшого віку, адже з тих чи інших причин вони часто залишаються відособленими від суспільства, мають дефіцит спілкування. І те, що роблять заклади культури та соціальні служби, — хай невеличка, але відчутна часточка підтримки цих людей.