29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Телевізор — за ялинку

ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород», гімназія «Інтелект» — спеціально для «Вишгорода»

14 березня початкова школа отримала грамоти і призи (гру «Вивчаємо країни Європи», значки-смайлики, наліпки) — кожен клас і 23 призери особисто. Головний приз — телевізор. Все це — за перше місце у Всеукраїнському навчальному конкурсі «ЕКО-ялинка» — від журналу «ЗІН». 

Читачі газети «Вишгород» (на шпальтах і на сайті) вже милувалися виставкою ялинок, які виготовили з пір’я, шишок, іграшок, поліетиленових пакетів і пластикових корків учні 1-4-х класів. І ось — результат: перше місце в Україні. 

«Наші школярики бережуть природу і власноруч творять красу, — каже заступник директора гімназії з навчально-виховної роботи Валентина Оверченко. — Діти працювали над виставкою разом із батьками, котрі вважають школу своєю другою родиною».

* * *

Того ж дня учні 6-Б класу (класовод і вчитель російської мови та світової літератури Віра Василенко) взяли участь у І Всеукраїнському фестивалі інтелектуальних комунікативних ігор, який мав відбутися у м. Орджонікідзе Дніпропетровської області. 

Не всі заявлені команди можуть прибути до міста проведення заходу, тому оргкомітет вирішив змінити форму його проведення. 

13 навчальних закладів України та Естонії — СЗШ № 51 (м. Одеса), гімназія № 11 (м. Дніпродзержинськ), НВК №1 (м. Орджонікідзе), СЗШ № 9 (м. Нікополь), НВК № 28 (м. Дніпропетровськ), гімназія № 47 (м. Запоріжжя), Черкаська СЗШ Новомосковського району, СЗШ № 2 Широківського району, Магдалинівська СЗШ Магдалинівського району, СЗШ № 124 (м. Кривий Ріг), гімназія «Інтелект» (м. Вишгород Київської області), основна школа Kannukakool та Сінімяеська основна школа (м. Силламяе, Естонія), — змагалися в інтернет-порталі.

У комп’ютерному класі на п’яти комп’ютерах одночасно працювали наші шестикласники. Спочатку кожен грав у свою гру. За 15-20 хвилин необхідно було скласти із речень текст, зробити з казки рекламу, придумати крилатий вислів про книгу, змінити слово і скласти словник паронімів. Найменше часу — усього 10 хвилин — надали, щоб відповісти на цікаві запитання пошукових завдань «Русский медвежонок».

За півгодини гімназистів чекав брейн-ринг. 25 хвилин колективної творчості, орієнтування, кмітливості, уміння працювати за принципом «Один за всіх, й усі — за одного» продовжив діалог «Давайте познайомимося» — розповідь про себе, гімназію, а також запрошення на подальше спілкування.

Організатор — Всеукраїнська громадська організація «Русская школа» — вважає, що інтелектуальні ігри змушують навіть гармати замовкнути.

Результати. ВРГ «Інтелект» посіла 1 місце у брейн-рингу. Наші гімназисті вибороли ще два перших місця: крилаті вирази були найкращими в Іллі Пашковського, а реклама — у Ярослави Яценко. 

* * *

18-20 березня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (вул. Салютна, 2-б) відбулась головна подія освітньої галузі — V Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2014». Вишгородський район представляли Димерська гімназія, Новопетрівська ЗОШ I-II ступ., Вишгородська спеціальна школа «Сузір’я» (срібна медаль виставки), Вишгородська районна гімназія «Інтелект».

Організатори виставки (Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ») запросили до участі навчальні заклади та наукові установи України, закордонні навчальні заклади, агенції освіти за кордоном, регіональні і муніципальні органи управління освітою, наукові та навчально-методичні центри, асоціації, фонди, виробників і дистриб’юторів засобів навчання, програм, проектів та рішень для освіти, видавництва, провела презентації, науково-практичні конференції, семінари, презентації, конкурси.

Гімназія «Інтелект» отримала золоту медаль і диплом виставки — за методичні розробки початкової школи (вчителі Ірина Волкотруб, Галина Старкова, Валентина Форостова, Світлана Шатілова, Ірина Пономаренко, Наталія Янченко, Людмила Бурдейна, Олена Калмикова, Тетяна Романюк, Олена Погорєлова, Діана Карнакова; заступник директора з навчально-виховної роботи Валентина Оверченко) та художньої культури (вчитель Віра Василенко).