09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

По казку — до «Ластівки»

Валентина ЧИСТЯК

ФОТО — автор, «Вишгород»

Що може бути цікавішим для дітей, аніж казка, та ще й музична? Саме про її роль у проведенні свят та занять ішлося на районному методоб’єднанні, яке відбулося у ДНЗ «Ластівка» за участю музичних керівників дошкільних навчальних закладів. Їх гостинно зустріли вихователі та завідуюча Галина Литвиненко. Уже майже з порогу вона показала яскраві дитячі малюнки ластів’ят, якими прикрашені стіни найстаршого у місті дитсадка, і запевнила, що тут усім буде цікаво. 

Правду кажуть: талановиті наставники — талановиті діти. Це ще раз підтвердили у «Ластівці».

Спершу, коли старша група «Барвінок» показала музичну казку «Квітка для мами» (за динамічним сценарієм методиста Олени Роговенко її підготували музичний керівник ДНЗ Олена Петрова та керівник студії пластичної імпровізації міського Центру творчості «Джерело» Любов Савочкіна).

Далі — коли молодша група «Ромашки» виступила з казкою «Муха-цокотуха». У цій постановці за твором класика Корнія Чуковського, написаній музичним керівником Тетяною Негоденко на сучасний лад, разом із малечею взяли участь вихованці театрального гуртка «Атос» ЦТ «Джерело» (керівник Тетяна Негоденко). Це додало динаміки, а також слугувало добрим прикладом для діток, адже Марія Джунь, Вероніка Сарафанова, Катерина Іллєнок, Юля Негоденко, до речі, — випускники «Ластівки» — на сцені вже не перший рік і почуваються дуже природно.

Обговорюючи побачене, педагоги відзначили такий новий метод як позитивний. Адже зазвичай у постановках беруть участь лише вихователі (цього разу також — Олена Загорійчук у ролі мами сімох козенят, Ольга Правдива та Наталія Шевченко). 

Кожному гостеві вихованці дитсадочка вручили власноруч виготовлені яскраві листівки — на згадку про ластів’ят і їхню творчість. Вони й справді були зворушливими і дуже старанними — у ролях козенят, вовченят, лисичок, метеликів, інших комах — всі у дуже гарному сценічному вбранні, про яке подбали батьки.

Звісно, цьому передувала довга наполеглива робота педагогів, які навчали дітей пластичним рухам, дикції, умінню працювати колективно. А допомагала їм методист дитсадочка Тетяна Василенко.

Задоволені гості збагатилися досвідом, який, безперечно, використають у своїй подальшій роботі.