29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Районна науково-практична конференція «Участь СРСР у воєнно-політичних подіях в Афганістані 1979-1989 років: початок, перебіг, наслідки, уроки»

 

 

 

 

 

 

 

Вишгородська РДА

11 лютого 2014 року у Вишгородській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 відбулася науково-практична конференція «Участь СРСР у воєнно-політичних подіях в Афганістані 1979-1989 років: початок, перебіг, наслідки, уроки».

У заході взяли участь методисти відділення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України Л. Царик та О. Довгорук, заступник голови Вишгородської районної державної адміністрації В. Духота, начальник відділу освіти Вишгородської районної державної адміністрації С. Чамро, учасники бойових дій в Афганістані, вчителі, учні загальноосвітніх навчальних закладів Вишгородського району, ЗМІ.

На початку конференції до учасників та гостей заходу звернулася заступник голови Вишгородської районної державної адміністрації В. Духота, яка зазначила: «Реалізація завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій є одним з головних напрямів у роботі районної влади. Відповідно до Указу Президента України 2014 рік проголошений Роком учасників бойових дій на території інших держав». Також Валентина Іванівна відмітила, що Вишгородська районна державна адміністрація активно співпрацює з організацією Української спілки ветеранів Афганістану, сприяє підвищенню рівня соціального захисту та медичного обслуговування воїнів-інтернаціоналістів, їх сімей.

Під час заходу обговорювалися наслідки і уроки війни в Афганістані, співпраця загальноосвітніх навчальних закладів з воїнами-афганцями у героїко-патріотичному вихованні підростаючого покоління.

Своїми спогадами про ті страшні події в історії нашого народу поділилися члени спілки Вишгородської районної організації «Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)» Володимир Федорович Задорожній, Володимир Андрійович Слюсар та Сергій Михайлович Лук’янчук.

У виконанні учнів Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 прозвучала літературно-музична композиція «Війна…Чужа і неждана».

Про співпрацю з воїнами-афганцями поділилися педагог-організатор Литвинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів А. Сологуб та учні Синяківської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Зворушливим був фільм про Велику Вітчизняну війну 1941-1945 років, продемонстрований гостям заступником директора з виховної роботи Вишгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Г. Петрук.

 Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання і поклали квіти до Меморіальної дошки випускнику Вишгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Олександру Сенчуку, який загинув у Афганістані. А також відвідали музей бойової слави цієї школи.