02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

В Італію — з любов’ю

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

До побратимів Вишгорода незабаром може долучитися одне з італійських містечок. 23 січня до Вишгородського міського голови завітала ціла делегація зацікавлених у культурних та економічних зв’язках з Україною італійців.
Серед них — Джуліо Аматуччі («DAF snterservice s. r. l.»), колишній очільник однієї з побратимських організацій «Італія — СРСР», єврокомуніст, який вільно володіє російською, Лучано Інночентіні (президент «Cantina Cardeto»), Алессандра Черкветеллі («Cantina Cardeto»).
Нашу державу знають в Італії не лише за євроінтеграцією заробітчан, про яких, до речі, італійці — найвищої думки. Заключні змагання «Формули-1 на воді» кілька років поспіль зробили і наше рідне місто однією з візитівок України.
Культурна спадщина давніх римлян перегукується з Трипіллям та Древньою Руссю, з археологією та історією вишгородської землі. За рецептами давньої цивілізації етрусків виготовляється вино, яким залюбки смакують Північна і Латинська Америка й Азія (зокрема Китай і Казахстан).
Концерн, що виробляє та продає сонячний напій у 16 країн світу, — наочний приклад європейського розвитку середнього бізнесу, що дає роботу 150 малим виробникам. За давньою, перевіреною часом технологією, з місцевих глин виробляється червона гонта/черепиця: зокрема, сім днів перебуває у спеціальних печах, а потім іще сім днів охолоджується.
Глини Вишгородщини, з яких у Межи-
гірському монастирі виготовляли плінфу (цеглу) та посуд, можуть бути цікавими для італійців так само, як і обмін творчими колективами. Як сказав класик, найбільше сприяє мирові в усьому світі взаємопроникнення культур.
Багату історію, схожі кулінарні вподобання, зацікавленість у оздоровчих закладах, туризмі, сільському та підсобному виробництві мають Вишгород і три італійські міста, розташовані між Римом і Флоренцією та найбільше (після італійської столиці) відвідувані туристами.
Тож італійці запросили Вишгородського міського голову Віктора Решетняка відвідати свій сонячний край — для встановлення побратимських контактів.