02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Морозець-морозець, не щипай за щічки

Ігор РИБЕЦЬ, інспектор Вишгородського районного відділу ГУ ДСНС України у Київській області

Різке похолодання викликає переохолодження організму та обмороження тіла. Тому нагадую основні правила поведінки в умовах низьких температур та першої допомоги при обмороженнях.

 

Необхідно зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах. Постраждалого слід направити до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички і одночасно — викликати швидку медичну допомогу.

При обмороженні І ступеню охолоджені ділянки тіла необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку.

При обмороженні II-IV ступенів цього не робіть. Накладіть на уражену поверхню теплоізолюючу пов’язку (шар марлі, вати, знову шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину). Уражені кінцівки зафіксуйте за допомогою підручних засобів. Постраждалому дають пити теплу рідину, гарячу їжу, невелику кількість алкоголю, таблетку аспірину або анальгіну, „Но-шпи”, папаверину.

 Не розтирайте уражених снігом, аби не постраждали кровоносні судини. Не застосовуйте швидке зігрівання обморожених кінцівок біля багаття та інших джерел тепла.

При загальному охолодженні організму легкого ступеню ефективним є зігрівання постраждалого в теплій ванній. Поступово температуру води збільшують до нормальної температури тіла.

У разі середнього або важкого ступеню охолодження, з порушенням дихання та кровообігу, людину необхідно швидко відвезти до лікувального закладу.