29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгород — найоптимальніший варіант для нового адмінцентру

Кроки Вишгородської районної ради щодо створення адміністративно-територіальної одиниці субрегіонального рівня 

 Адміністративна реформа в Україні фактично вийшла на фінішну пряму. Кабінет Міністрів погодив проекти постанов про ліквідацію існуючих 490 районів та утворення 129 нових. Але в багатьох регіонах громади районів висловили заперечення щодо конфігурації одиниць субрегіонального рівня, а також визначення їх адміністративних центрів. Ці розбіжності мають місце і на Київщині, зокрема, де бути столиці мегарайону, створеного на базі Бородянського, Поліського, Іванківського та Вишгородського районів: у Бучі чи у Вишгороді? Про це та інше йшлося на прес-конференції, яку провів для журналістів голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко:

— Незважаючи на те, що Вишгородською районною радою проведено величезний об’єм роботи щодо захисту інтересів мешканців Вишгородського та прилеглих районів при проведенні нинішньої адміністративно-територіальної реформи, все ж сьогодні неодноразово висловлювались претензії та критика, що Вишгородською районною радою в цій площині практично нічого не робилось.

Отож, я вирішив в екстреному порядку зібрати прес-конференцію, щоб поінформувати громадськість про кроки, що були зроблені Вишгородською районною радою, депутатським корпусом району для того, щоб зберегти Вишгородський район, який є історично, географічно та культурно важливим для Київщини.
Зокрема, 30 квітня до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Вишгородською районною радою було надіслано пропозицію обрати місто Вишгород адміністративним центром одиниці субрегіонального рівня.
26 травня 2020 року Вишгородською районною радою прийнято рішення № 813-46-VII, згідно з яким, для досягнення цілей, покладених в основу реформи децентралізації, депутати Вишгородської райради звернулися до Міністерства розвитку громад та територій України з проханням визначити місто Вишгород Київської області адміністративним центром одиниці субрегіонального рівня.
9 червня 2020 року, разом із головами Іванківської, Поліської та Бородянської районних рад, а також Вишгородським міським головою ми зійшлися на думці, що місто Буча не зможе повною мірою виконувати функції центру одиниці субрегіонального рівня. Свої міркування ми виклали у СПІЛЬНОМУ ЛИСТІ щодо реформування субрегіонального рівня місцевого самоврядування, адресованому Голові Верховної Ради, Прем’єр-міністру України, т.в.о. голови Київської обласної державної адміністрації.
Свої переконання ми обґрунтували невідповідністю цього вибору Методичним рекомендаціям щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня за усіма параметрами – зоною доступності, чисельністю населення, недостатньою інфраструктурою і так далі.
На жаль, 12 червня цього року, згідно з проектом постанови ВРУ «Про ліквідацію та утворення районів», на засіданні Кабінету Міністрів України було розглянуто пропозицію про визначення 6-ти районів Київської області. Одним із них є район із центром у місті Бучі, до якого входять Вишгородський, Іванківський, Поліський і Бородянський, Ірпінський, частина Макарівського та частина Києво-Святошинського району, міста Ірпінь та Буча.
За підсумками розгляду, проект було проголосовано без змін і спрямовано для подальшого розгляду до комітетів Верховної Ради України.
Це дало нам час і можливість більш переконливо аргументувати свою позицію щодо означення центром майбутньої адміністративно-територіальної одиниці субрегіонального рівня саме Вишгород, а не Бучу, як узгодив Кабінет Міністрів за поданням Міністерства розвитку громад та територій України.
Вишгородська районна рада ініціювала проведення 18 червня зустрічі за участі депутатів Київської обласної ради Олександра Дзюби та Андрія Пещеріна, в.о. голови Вишгородської районної державної адміністрації Олексія Данчина, депутатів Вишгородської районної ради, сільських, селищного та міського голів, керівників комунальних підприємств та закладів
Учасники наради вирішили провести позачергову сесію Вишгородської районної ради з одним питанням – ініціювати звернення до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та профільного комітету Верховної Ради щодо визначення Вишгорода центром майбутнього територіального формування, куди ввійдуть Вишгородський, Іванківський, Поліський, Бородянський, Ірпінський райони, частина Макарівського та частина Києво-Святошинського району, міста Ірпінь та Буча.
Засідання позачергової 47-ї сесії Вишгородської районної ради відбулося 19 червня. Депутати розглянули одне питання порядку денного – про звернення до народних депутатів України та Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо реформування субрегіонального рівня місцевого самоврядування, що додається.
У ході обговорення депутати запропонували альтернативний варіант – створити в області ще один район, додавши у перелік Вишгородський з центром у місті Вишгороді, і прийняли рішення про відповідне звернення до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування (підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою), де розглядалося наше питання.
Разом з тим, депутати ініціювали проведення 22 червня пікетування
Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування (підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою).
Таке пікетування відбулося, як могли всі бачити у соцмережах, а хто був і особисто присутній. Учасників пікетування зібралось близько 150-ти. Це люди небайдужі, активні, які приїхали за своїми переконаннями, з плакатами на підтримку нашої позиції: «Вишгородському району БУТИ!», «Народні депутати, почуйте нас!» і тому подібне.
І, треба сказати, це надало ваги нашій позиції, підтримало нас із депутатом районної ради Дмитром Ликовим під час засідання підкомітету.
Засідання проходило непросто, але врешті-решт ми отримали маленьку перемогу – голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко попросив Київську облдержадміністрацію перерозглянути питання саме у тій частині, що стосується створення майбутньої одиниці субрегіонального рівня.
Підсумовуючи, хочу наголосити, що Вишгородська районна рада, депутати є патріотами свого Вишгородського краю. Але разом з тим, ми думаємо і про наших сусідів, про те, щоб найповніше були задоволені і їх потреби у наданні якісних послуг. Вишгород сьогодні облаштований під адміністративний центр районного масштабу і має перспективи для подальшого розвитку. Вишгородський район є інвестиційно привабливим, потужним інноваційно-промисловим центром Київської області, куди входить більше 250 великих та середніх підприємств, а також – найперспективнішим в області щодо реалізації програм житлового та промислового будівництва. Отож, зможе найповніше забезпечити всі потреби нинішнього Вишгородського та прилеглих районів.