24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про місцеві вибори 2020

Поки верстався номер газети, Верховна Рада прийняла новий Закон про вибори в Україні. Ми звернулися по коментар до депутата обласної ради Андрія Пещеріна.

Наразі в першому читанні змін до Виборчого Кодексу ситуація така:
1. Вибори ДЕПУТАТІВ сільської, селищної рад, міської ради (міста з кількістю виборців до 15 тисяч осіб) проводяться за МАЖОРИТАРНОЮ системою. (Димерська та Пірнівська ОТГ, скоріш за все також — Петрівська ОТГ, але точна кількість виборців ще невідома, балансує на межі).
2. Вибори ДЕПУТАТІВ міських (міста з кількістю виборців 15 тисяч і більше осіб) та обласних рад проводяться за ПРОПОРЦІНОЮ системою за ВІДКРИТИМИ партійними СПИСКАМИ кандидатів у депутати (Вишгородська ОТГ).
3. Вибори сільського, селищного, міського (міста з кількістю виборців до 90 тисяч осіб) ГОЛОВИ проводяться за МАЖОРИТАРНОЮ виборчою системою ВІДНОСНОІ більшості в єдиному одномандатному окрузі (а для міст з населенням більше 90 тис. — абсолютної більшості в єдиному одномандатному окрузі).

4. Райради і вибори до них — будуть! За МАЖОРИТАРНОЮ системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. Список районів остаточно буде затверджений до середини липня.
5. Загальний склад (кількість депутатів) місцевої ради становить при чисельності виборців:
– до 5 тисяч виборців – 22 депутати;
– від 5 тисяч до 15 тисяч виборців – 26 депутатів (Петрівці, Димер, Пирново)
– від 15 тисяч до 50 тисяч виборців – 34 депутати (Вишгород)
– від 50 тисяч до 100 тисяч виборців – 38 депутатів;
– від 100 тисяч до 250 тисяч виборців – 42 депутати;
– від 250 тисяч до 500 тисяч виборців – 54 депутати;
(тобто в залежності від поділу Київської області на субрегіональний рівень районних депутатів буде у нас 42 або 54);
– від 500 тисяч до 1 мільйона виборців – 64 депутати;
– від 1 мільйона до 2 мільйонів виборців – 84 депутати (Київська область).
6. Право висування кандидатів у ДЕПУТАТИ сільської, селищної, міської (міста з кількістю виборців до 15 тисяч осіб), районної у місті, районної ради реалізується виборцями через місцеві організації ПАРТІЙ або шляхом САМОВИСУВАННЯ.
7. Право висування кандидатів у ДЕПУТАТИ сільської, селищної, міської (з кількістю виборців понад 15 тисяч осіб) рад реалізується виборцями через місцеві організації ПАРТІЙ.
8. Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського ГОЛОВИ, СТАРОСТИ села, селища реалізується виборцями через місцеві організації ПАРТІЙ або шляхом САМОВИСУВАННЯ у порядку, визначеному цим Кодексом.
Тенденція — така. Але сьогоднішня влада і ще щось ще може змінитись при підготовці до другого читання.

Детальніше — у наступному номері