29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Інсулінові заручники

До редакції газети «Вишгород» звертаються жителі міста та району, що опинилися в складній ситуації з отриманням інсуліну. Це не лише викликає фінансову скруту для них (залежно від типу препарату, хворому на діабет у місяць потрібно від 600 до 2 000 грн на придбання інсуліну), але й ставить під реальну загрозу життя хворих на діабет.
На Вишгородщині безкоштовну видачу за бюджетні кошти препарату інсулін, або з частковою доплатою, здійснює лише КП «Вишгородська центральна районна аптека № 23». Власником цього комунального підприємства є Вишгородська районна рада.
За інформацією інсулінозалежних, життєво важливий препарат в аптеці видають зі значними затримками. Або трапляються непоодинокі випадки, коли хворий чи його близькі долають чималу відстань до районного центру і просто не встигають — інсулін, що буває в наявності у невеликій кількості, дуже швидко розбирають. Причини дефіциту керівництвом аптеки озвучуються різні – відсутність коштів, проблеми з постачальником, «не такий» рецепт, є навіть версія, що діабетики самі винні, бо не йдуть по інсулін. Люди змушені шукати порятунку в комерційних аптеках та витрачати щомісяця власні кошти або фактично «жити» в центральній районній аптеці № 23, аби встигнути отримати препарат.
Кожна затримка у видачі інсуліну для діабетиків — хвилювання і страх. Для них це питання життя і смерті. Коли в аптеках не видають безкоштовний інсулін, діабетики починають менше їсти і колоти менші дози інсуліну, щоб притримати залишки препарату.
Наша редакція намагалася розібратися, хто винен і що робити хворим. Тому найперше звернулася за коментарем до керівника органу місцевого самоврядування, який є засновником і власником КП «Вишгородська центральна районна аптека № 23», а саме – до голови Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка.
(Далі буде)