05.02.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

На Київщині сформовано 69 ОТГ

На Київщині має бути 69 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). На минулому тижні Кабмін затвердив план формування громад регіону. Наразі із запланованих створено лише 24 громади, ще 45 очікують на вибори. Але говорити про повну «перемогу» – зарано. План по Київській області прийняли із можливістю коригування. До прикладу, громади Вишневого, Ірпеня, Білогородки та Борщагівки не отримали остаточної конфігурації. На зміни сподіваються і деякі громади Обухівщини та Фастівщини.
20 травня відбулося засідання Кабміну, на якому затвердили проєкти чотирьох перспективних планів формування територій громад, з-поміж яких і Київська область.
Міністр регіонального розвитку Олексій Чернишов зазначив, що процес формування громад добігає кінця.
«Реформа децентралізації проходить уже досить довго й останнім часом було досить пришвидшено погодження та затвердження перспективних планів розвитку областей. На кожні засідання виносилося чотири або п’ять перспективних планів. Секретаріат Кабміну відпрацьовує все вчасно. Тому вважаю, що така швидкість затвердження є задовільною», – зазначив він.
Затверджений Кабміном остаточний варіант Перспективного плану Київської області спричинив неабиякий поголос навколо цієї теми в соцмережах. Гучні овації перемоги переплелися з обуреними відгуками тих, чиї інтереси Уряд так і не врахував при формуванні складу громад.
Врешті Київщині таки вдалося зберегти більшість перспективних громад. Згідно з новим поділом, в області буде сформовано 69 ОТГ. Попередня ж редакція 2015 року налічувала всього 29 тергромад.
У порівнянні з планом 2015 року без змін погоджено склад Пісківської, Димерської, Пірнівської, Згурівської, Іванківської, Славутицької, Української, Поліської, Рокитнянської, Сквирської, Ставищенської, Яготинської ОТГ.
Із раніше передбачених восьми учасників у Вишгородській міській ОТГ залишиться всього два – Вишгородська міська рада, Хотянівська сільська рада.
На черговому засіданні Вишгородської районної ради депутати підтримали звернення до Міністерства розвитку громад та територій України щодо реформування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Київської області, висловились проти обрання адміністративним центром одиниці адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня – населений пункт Ірпінь і запропонували, щоб таким центром став Вишгород, як такий, що найповніше відповідає параметрам відповідного центру.
Влас. інф.

Про перспективу для міста Вишгорода розповідає міський голова Олексій Момот:
— На засіданні Кабміну прийнято доленосне рішення, затверджено перспективний план громад області. Визначено остаточний формат, в якому Вишгородська об’єднана територіальна громада функціонуватиме в майбутньому. Отже, до Вишгорода буде приєднано Осещину і Хотянівку.
Прийнято відповідні норми закону про децентралізацію, про місцеві вибори тощо. І вже у форматі такої об’єднаної територіальної громади ми з вами на виборах, що мають відбутися 25 жовтня, обиратимемо орган абсолютно нового місцевого самоврядування.
Уряд встановив формат території. Тепер основні завдання щодо прийняття відповідних законів, які потім будуть підкріплені додатковими постановами, – за Верховною Радою. А які будуть районні поділи, виборча система, як вона функціонуватиме – дізнаємося згодом. У нас ліквідують райдерж-
адміністрацію, вона знаходитиметься в Ірпіні Ірпінського району. Основні функції влади, місцевого самоврядування належатимуть громадам.
Сподіваюся, що реформу вже завершать. Це, мабуть, чи не єдина найуспішніша реформа, започаткована попереднім Урядом, яку втілює Уряд нинішній.