05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Виплати в період карантину

Постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 року № 217 підвищено розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину – з 650 грн до 1000 грн. Постанова застосовується з початку оголошення карантину, тобто з 12 березня, та діятиме протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.
Нагадаємо, що мінімальний розмір допомоги по безробіттю  виплачують наступним категоріям безробітних:
­ тим, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул);
­ молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
­ внутрішньо переміщеним особам, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.
Усім безробітним, які стали на облік у період карантину і отримують допомогу в мінімальному розмірі (650 грн), допомога буде автоматично перерахована з першого дня реєстрації у службі зайнятості.
В період карантину реєстрація безробітних здійснюється з першого дня подання відповідної заяви до центрів зайнятості. Виплата допомоги по безробіттю призначається з першого дня реєстрації.
18 квітня 2020 року набув чинності Закон України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553­IX. 
Цим  законом внесено  зміни до «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Змінами визначено, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовуватися вимоги щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. При цьому загальна тривалість виплат допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.
Якщо людина звільнилася з попереднього місця роботи за власним бажанням саме в період карантину і вже зареєструвалася в службі зайнятості, не потрібно подавати жодних додаткових документів. Нарахування допомоги відбудеться автоматично. 
Служба зайнятості спростила процедуру подання документів до центрів зайнятості. Відтепер необхідно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та про призначення допомоги по безробіттю.
Бланки заяв знаходяться за адресами: https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.
Як і раніше, заяви можна подавати в два способи: на електронну пошту того центру зайнятості, де вам зручно обслуговуватися, або через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості.
Якщо ви вирішили надіслати заяви електронною поштою:
1) Заповніть заяви власноруч за зразком і сфотографуйте або відскануйте їх. Далі – надішліть на електронну адресу центру зайнятості, де ви плануєте перебувати на обліку. 
2) Якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх. Підпишіть власноруч, відскануйте (чи сфотографуйте) і надішліть на електронну адресу центру зайнятості. Так само вкажіть у темі листа ваше прізвище, ім’я, по батькові.
Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.
У Вишгородському районі ситуація із зайнятістю населення з початку карантину виглядає наступним чином.
На сьогодні у Вишгородській районній філії Київського обласного центру зайнятості збільшено чисельність осіб, які отримують допомогу по безробіттю, на 175,4 % у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.
Так, з 12.03.2020 року по 28.04.2020 року за послугами до Вишгородської районної філії КОЦЗ звернулось 325 осіб, з них 38 осіб отримали статус безробітного.
Контактні дані Вишгородської районної філії КОЦЗ:
адреса:
м. Вишгород, вул. Шолуденка, 6­а;
телефон: (04596)2­53­02.
Електронна адреса: 
[email protected]
Оксана ЧУЙКО,
директор Вишгородської
районної філії КОЦЗ