02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ТАЛАНОВИТІ ТА ОБДАРОВАНІ

Нагадаємо: на початку року відбулось урочисте оголошення результатів конкурсу/Проєкту «Стипендія (премія) міського голови для обдарованих та талановитих дітей, успішної молоді міста», за який минулого року проголосували та по якому передбачили фінансування депутати Вишгородської міської ради.

Дякую Молодіжній раді при ВРДА 2019­2021, її голові Микиті Геращенку за співпрацю та спільну розробку Положення про стипендію (премію) для талановитих та обдарованих дітей та успішної молоді. Особлива подяка Ірині Карепіній, яка працювала в рамках Проєкту на волонтерських засадах, проте по зусиллях, як штатний працівник міської ради.

Вкотре дякую всім сумлінним платникам податків, завдяки яким наповнюється міський бюджет та втілюються в життя всі Програми Вишгородської міської ради і, зокрема, вказаний Проєкт.

Продовжуємо рубрику, в якій будемо розповідати громаді про кожного стипендіата та його досягнення.

Номінація «Культурно­мистецька діяльність».

Білоус Олена Валеріївна (стипендіат /премія в розмірі 2 тис. грн).

Олена Білоус фотографує вже сім років. Багато хто знає її як фотографа на хрестини. Велику частину її життя займає документальна фотографія. Двічі Олені довелося працювати з National Geographic, а минулого року вона їздила до США на виставку, де була представлена її робота. Фотографію, яку Олена зробила ще в 2015 році для проекту NatGeo, включили у 100 найкращих, що  були представлені у Кеннеді Центрі у Вашингтоні.

У Вишгороді Олена більш відома як фотограф, що знімала пологи, які супроводжувала поліція, у липні минулого року. Виставка Олениних робіт про роботу Червоного Хреста, його діяльність щодо підтримки безкоштовними обідами вишгородських малозабезпечених пенсіонерів демонструвалася нещодавно в адмінбудинку.

Виставки Олени були як в Україні, так і за її межами, вона має багато сертифікатів про навчання та нагород за волонтерську діяльність. Олена хотіла отримати стипендію, щоб зробити ще декілька проектів у місті. «Є багато соціальних тем, на які можна було б поговорити через фотографію. Але для більшості проєктів потрібне дофінансування – для оренди приміщень, друку та організації виставки», – говорить Олена.

Мосьондз Влада Сергіївна (стипендіат /премія в розмірі 3 тис. грн).

Влада займається вокалом із чотирьох років. За цей час взяла участь у багатьох конкурсах та була гостею на численних концертах. Має призові місця та Гран­прі за виступи на Всеукраїнських та міжнародних конкурсах. За останній рік здобула Гран­прі на Міжнародному фестивалі­конкурсі учнівської та студентської молоді «Сяйво різдвяних зірок», Всеукраїнському  чемпіонаті «Живий звук», Міжнародному фестивалі мистецтв «Джерело надій», фестивалі­академії кінотеатральної творчості «Золотий ключик». Була номінована на Гран­прі та здобула спеціальну премію за складність і  техніку виконання на Міжнародному фестивалі «World folk 2019». Активно бере участь у соціальних та благодійних заходах. У 2019 році Влада виступала на підтримку онкохворих дітей у рамках фестивалю «Без кордонів», підтримку матерів загиблих воїнів АТО «Серце матері героя­захисника», брала учать у концерті, присвяченому Дню хрещення Русі­України, виступала на дні міста Сміла в рамках Міжнародного фольклорного фестивалю «Зорі над Тясмином» і на дні міста Миргорода у фестивалі національних культур «Миргород – місто миру єднає друзів». Мала досвід участі у Всеукраїнському відборі на Дитяче Євробачення. У 2018 році представляла Вишгородщину на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Яскраві діти України». Цьогоріч планує приділяти більше часу створенню власних пісень.

Гонтаренко Вікторія Олександрівна (стипендіат/премія в розмірі 2 тис. грн).

Вікторія – переможець численних конкурсів та фестивалів у номінації «Бандура інструментальна», основні з яких – Всеукраїнські фестивалі «Провесінь», «Віртуози Сумщини», «Разом граємо, співаємо, танцюємо», «Франкове підгір’я». Разом із танцювальним колективом Liberty («Дивосвіт») брала участь у міжнародному фестивалі Art Summer Fest (Болгарія). У 2019 році відзначена грамотою Вишгородської районної державної адміністрації, Вишгородської районної ради за відмінні успіхи у навчанні, високі творчі досягнення, активну участь у концертній діяльності, зміцнення іміджу Вишгородського району та творчі здобутки. Вікторія бере активну участь у концертних програмах до святкових днів у місті Вишгороді. Має відзнаки за участь в олімпіадах із образотворчого мистецтва (1­ше місце).

Дякую небайдужим підприємцям та громадським організаціям, нашим благодійникам за підтримку юних талантів Вишгорода – Всеукраїнській громадській організації та спортклубу «Молода Країна», депутату Київської обласної ради Андрію Пещеріну, Благодійному фонду «ГІППОКРАТ», Ользі Решетняк та Максиму Кацубі, ГО «Вишгород – наш дім» та Любові Палатній, БО «Благодійний ФОНД Романа Буковського», керівництву компанії «Кен­Пак» (Україна) за подарунки та премії поза конкурсом.

Дякую батькам та вчителям за виховання і навчання таких чудових дітей, які зміцнюють віру в світле майбутнє України! Вишгород – безумовно, місто талантів! Ми пишаємось кожним учасником і бажаємо міцного здоров’я, натхнення, віри в себе та у свої сили, нових здобутків та перемог! 

Тетяна БРАЖНІКОВА, координатор проекту, секретар ради