29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Карантин в Україні продовжено до 11 травня

Кабінет Міністрів подовжив карантин з огляду на моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня. Так на засіданні рішення пояснив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Після чого запропонував проголосувати за зміни до постанови № 211, яка стосується карантину.
Рішення було ухвалене, і це означає, що до 11 травня зберігаються практично всі обмеження, які діяли до цього. Зокрема, залишилися під забороною прогулянки парками і скверами, заняття на спортивних майданчиках та інші послаблення, які розглядали раніше.
До закінчення карантину раніше запроваджені заборони зберігаються.
Однак, Уряд все ж запровадив деякі послаблення, які вже починають діяти. Відтепер дозволено перевезення в міському транспорті осіб, які виявили бажання бути донорами крові, а також залучати до роботи окремі категорії працівників без проходження обов’язкового профілактичного огляду, термін якого припав на період карантину.
Також замість обсервації, за прикладом європейських держав, в Україні запроваджуватимуть «розумну ізоляцію». На практиці це означає, що для низки громадян буде запроваджено самоізоляцію з інструментом посиленого контролю за допомогою застосунку «Дія». Схожа модель є в сусідній Польщі.

Ситуацію щодо продовження карантину та його наслідків, зокрема у нашому місті, коментує Вишгородський міський голова Олексій Момот:
— Так, Уряд продовжив карантин до 11 травня. Попри анонсовані раніше певні пом’якшувальні заходи, цього не відбулося. Як повідомив прем’єр-міністр, пом’якшення буде після 11 травня. Сподіваюся, що в Кабміні працюють фахівці, які мають розрахунки, прогнози щодо піку пандемії, того, як медичні заклади можуть впоратися з навантаженням, тому й було прийняте таке рішення. Життя людей – найважливіше, тож вочевидь має бути продовжено карантин і обмежувальні заходи.

В той же час ситуація в суспільстві складна. Багато людей опинилися в ізоляції, понад два мільйони українців – безробітні.
Як ви знаєте, нещодавно на сесії Верховної Ради було прийнято зміни до бюджету, централізовано створено фонд по боротьбі з коронавірусом і дуже багато грошей для його наповнення взято саме з місцевих бюджетів. Тільки через це, за однією програмою ДФРР, наш міський бюджет втратив 27 мільйонів гривень.
Загалом ще близько 11 мільйонів ми втратили за квітень і березень. Це податок на землю, на нерухоме майно. В той же час дуже знизився акциз, надходження від акцизного податку і т. ін. Це реальні втрати.
На жаль, від багатьох програм, які планували реалізувати в 2020 році, змушені будемо відмовитися, тому що для їх реалізації не буде фінансування.
… Дивлячись на те, що гіпермаркети або такі як Епіцентр, де є велике скупчення людей, працюють, я б все ж таки зробив пом’якшення для малих підприємців, щоби вони вийшли на роботу. Такі, наприклад, що займаються ремонтом одягу, взуття, майстерні по ремонту побутової техніки, телефонів. З дотриманням карантинних, санітарних заходів, режиму носіння маски і т. д. У них би з’явилися кошти, щоб годувати родини, і для місцевих бюджетів це було б полегшення.
Нині до міської ради і до мене особисто дуже багато звернень щодо забезпечення людей продуктами харчування. Ми над цим працюємо. Днями волонтери доставили незахищеним категоріям вишгородців більше трьох тисяч продуктових наборів. Але потік звернень не зменшується.
Вкотре хочу подякувати тим, хто доєднався до моєї ідеї із закупівлею продуктових наборів для пенсіонерів, інвалідів. Приєднуйтеся! Людей, які потребують найнеобхідніших продуктів, дуже багато. Давайте об’єднуватись , аби ніхто не лишився наодинці в складних умовах, аби гідно вийти з цієї ситуації.
Тримаймося! Будьмо здорові!
Влас. інф.