26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Великдень без порушень карантину

В Україні щодня зростає кількість хворих на коронавірус. Як розвиватиметься ситуація – спрогнозувати складно. Проте, схоже, епідемії не уникнути.
Тим часом мільйони українців турбує питання, як бути цьогоріч із Великоднем, як в умовах карантину й надзвичайної ситуації церкви планують здійснювати пасхальні богослужіння? Із цього приводу 8 квітня у Вишгороді відбулася зустріч священнослужителів міста різних конфесій з керівництвом району та поліції. 

Усі учасники одностайно висловились на підтримку дотримання карантинних заходів, впроваджених державою для запобігання розширенню інфекції COVID-19. Священнослужителі запевнили керівництво району та поліцію, що не тільки заохочують вірних до неухильного виконання вимог карантину, але і самі дотримуються визначених норм для проведення богослужінь.
Усі присутні підкреслили важливість взаємної комунікації та співорганізації в часи Пасхальних богослужінь. Адже це потрібно для уникнення непорозумінь і конфліктних ситуацій. Водночас це дає вірянам можливість реалізувати свої конституційні свободи щодо релігії та віровизнання. Сторони погодились на тісну співпрацю, щоб Воскресіння Господнє пройшло як свято порозуміння та поваги, нікого не наражаючи на небезпеку.

Кожен присутній мав нагоду висловити свою думку. Так, настоятель Собору Вишгородської Богородиці УГКЦ отець Тарас повідомив, що в парафії відбуваються онлайн-трансляції літургій та інших молитовних чинів, у храмі не збирається більше десяти осіб, зберігається масковий режим та дотримується дистанція між людьми. «Великоднє богослужіння транслюватимемо на нашій офіційній сторінці у Фейсбук. Початок опівночі. Припускаємо, що хтось таки прийде освячувати паску до Собору. Маємо бути готові до цього, докладемо максимум зусиль, аби дотриматись вимог карантину: нанесемо розмітку, вимагатимемо наявність захисних масок та дотримання безпечної відстані у півтора метри. Освячуватимемо на подвір’ї. Та, в першу чергу, закликаємо вірних залишатись на цей Великдень вдома. Молитва і благословення не мають обмежень», – зазначив отець Тарас.

Настоятель Церкви святого Володимира отець Богдан Николин переконаний, що цьогорічний потік вірян буде значно меншим. Проте трансляцій проводити тут не будуть: «Церква пережила дуже багато всіляких катаклізмів. І, я думаю, нинішня ситуація не стане перешкодою для гідного вшанування Воскресіння Христового. Нам усім треба бути мудрими і виваженими. Беззаперечно, будемо дотримуватись усіх правил карантину: зробимо розмітку навколо храму, у церкві не перебуватиме більше 10 осіб. Прошу наших парафіян поставитись із розумінням до таких обмежень. Як це все буде на практиці, побачимо у Вербну неділю. Я певен, що всі обмеження не применшать нашої радості від Воскресіння Христового».

Влас. інф.