28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Що б не було в житті, а паску спечи»

Щороку вишгородчанка пані Ольга випікає багато пасок для всієї родини. Рецепт перейняла від своєї бабусі, тож ним люб’язно поділилася з читачами газети «Вишгород».
«У родинах часто буває, що традиції і рецепти передають від бабусь до онуків. Моя бабуся була надзвичайною жінкою! Жінкою на всі 100 % — жіночна, мудра, роботяща.
Скільки себе пам’ятаю – паски пекла завжди. І щоразу – особливі! Пасочки від бабусі – красиві, з хрестами й голубами, білою «шапочкою» і яскравими прикрасами. Вона їх пекла для дітей, онуків, для брата з родиною, племінниці. Моя друга мама, яка стала бабусею в 37, залишила цей світ більше двадцяти років тому. Але її слова «що б не було в житті, а паску спечи» для мене стали дороговказом. Тепер я печу паски на всю родину. Був час, коли наша родина трохи зменшилась. А потім – знову виросла, тому і кількість пасок збільшилась.
Печу завжди у святу суботу на сході сонця. Рецепт бабусин. Я – віруюча людина, тому починаю процес з молитви. Щирої. Від самого серця.
Ну, і власне сам рецепт. Буду рада, якщо стане комусь у нагоді. Паска – це ритуал, тому на продуктах не варто економити.
Для приготування паски за рецептом Ольги потрібно:
1 літр молока жирного або кефіру; 3 упаковки сухих дріжджів; 1 пачка вершкового маргарину (має бути м’яким, кімнатної температури); 1 пачка вершкового масла, також м’якого; 200 г сметани; 5 склянок цукру; 1 чайна ложка солі; півсклянки олії (без запаху); 3 пакетики ванільного цукру; родзинки за смаком (обдаємо окропом і висушуємо на паперовому рушнику); 6–8 яєць; борошна – 2–2,5 кг, але може бути і більше. Усі продукти з вечора потрібно дістати з холодильника.
Тісто не любить протягів і голосних звуків, тому в домі має бути тепло і тихо аж до того, як спечете останню пасочку. Перший і важливий крок – опара: потрібно нагріти молоко або кефір на плиті до теплого стану, додати дріжджі, цукор і 2 склянки просіяного борошна. Усе перемішати і накрити рушничком (у цей час можна загадати бажання і подумати про хороше).
Далі відокремлюємо білки від жовтків. Жовтки перетираємо з цукром. Білки збиваємо з сіллю. Коли опара зійшла – додати сметану, масло, маргарин, вимішати, додати окремо жовтки і білки. Знову вимішати. Далі додаємо попередньо просіяне борошно. Все вимішати, додати родзинки.
Тісто не повинне липнути до рук. Вимішувати його слід повільно і довгенько. Воно має підійти двічі.
Форми змастити маслом. Господиня Ольга використовує і металеві, і силіконові, і паперові форми. Але більше любить бабусині металеві. У форму викладайте тіста на третину і дайте підійти. А потім — у духовку! Коли печете паски не відкривайте дверцята духовки!
На гарячі паски нанесіть глазур — збиті білки з цукром або розтоплений шоколад, тоді біла «шапочка» не тече, і посипте прикрасами для випічки.
Влас. інф.