27.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Не нехтуйте правилами пожежної безпеки!

На території району загострилася ситуація з пожежами в природних екосистемах та на відкритих територіях. Протягом місяця на території Вишгородського району виникло 174 пожежі в трав’яному настилі та смітті, з них 14 в м. Вишгороді. Протягом тижня сталося 61 загоряння, 5 – у м. Вишгороді. Така сумна статистика свідчить про те, що люди нехтують основними правилами пожежної безпеки.
Причинами пожежі в лісі та на відкритих територіях можуть стати блискавка або засуха, але головною причиною їх виникнення є необережність людини. Тож, Вишгородський РВ ГУ ДСНС України у Київській області звертається до населення з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки!
Загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Особливу небезпеку становить саме випалювання залишків рослинності на власних присадибних ділянках, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж.
Досвід минулих років свідчить, що саме безвідповідальність населення призводить до виникнення такого лиха, як торф’яні пожежі.
Незважаючи на вжиті заходи, Державна служба України з надзвичайних ситуацій не в змозі забезпечити пожежну безпеку населення без його допомоги та розуміння. Усім нам необхідно докладати максимум зусиль, аби запобігти виникненню пожеж, подбавши про свою безпеку та безпеку близьких.
Щоб уникнути пожеж, дотримуйтесь наступних правил:
– не розводьте багаття у лісі, окрім призначених для вогнищ місцях;
– не засмічуйте місце відпочинку;
– обгороджуйте та розчищайте місце розпалення багаття;
– не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями;
– не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;
– стежте, щоб діти не бавилися з вогнем;
– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
– приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє.
Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів та на відкритих територіях. Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі. Будьте пильними та у разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101».
Інспектор Вишгородського
РВ ГУ ДСНС України
у Київській області Ігор РИБЕЦЬ