06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Які зміни чекають на українців з 1 квітня: додаткові виплати, Великдень і карантин

В Україні у квітні 2020 року відбудеться декілька істотних змін – пенсіонери отримають додаткові виплати, породіллі зможуть користуватися послугами пологових будинків безкоштовно. У цьому місяці православні святкуватимуть одне з найбільших церковних свят – Великдень.

Пенсії та виплати
У квітні всі пенсіонери, у яких пенсії менш як 5 тисяч гривень, отримають додаткову одноразову виплату в розмірі однієї тисячі гривень. Додаткові «карантинні» виплати в Україні отримає не менше 10 мільйонів українців. Раніше в Міністерстві соціальної політики заявляли, що у квітні додаткові виплати дадуть також людям з інвалідністю, дітям з інвалідністю та тим, хто отримує соціальну пенсію.
Також з 1 квітня пенсію перерахують працюючим пенсіонерам. Такі перерахунки роблять автоматично два рази в рік, і до Пенсійного фонду із заявами звертатися не потрібно.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що найближчими днями буде розроблений механізм індексацій пенсій і не виключено, що перерахунок пенсій проведуть до кінця квітня.

Безкоштовна медицина
З 1 квітня в Україні має запрацювати Програма медичних гарантій, яка охоплює оплату пологів для українок. На кожну породіллю (пологи, кесарів розтин, ліки, палату, щеплення, екстрену допомогу та реанімацію) буде виділено 8500 гривень.
Крім того, Кабінет міністрів України затвердив перелік медичних послуг, які стануть безкоштовними з 1 квітня:
первинна допомога;
екстрена;
амбулаторно-поліклінічна (послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар);
стаціонарна;
паліативна медична допомога – обслуговування невиліковних хвороб (знеболювання, допомога сім’ям пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);
медична реабілітація;
медична допомога у зв’язку з пологами;
реімбурсація лікарських засобів («Доступні ліки»).

Великдень та святкові вихідні
Великдень у 2020 році православні відзначатимуть 19 квітня. За законом, наступний день після Великодня – понеділок, 20 квітня, також повинен бути вихідним. Однак, у цьому році українці святкуватимуть Великдень у режимі карантину, який продовжено до 24 квітня.
Усі богослужіння будуть проводитися онлайн, масово збиратися в церквах парафіяни не зможуть. Відзначати свято також доведеться вдома, без виходів на шашлики та у гості.
Президент України Володимир Зеленський погодив із керівництвом церков, що богослужіння можна буде проводити онлайн, як відеоконференцію.
Крім того, розглянуто можливість біля церков і храмів розмістити патрулів. Якщо там виникнуть скупчення великої кількості людей, спецпатрулі проводитимуть з парафіянами бесіди, роз’яснюючи, наскільки це небезпечно.

Податки
У квітні діятимуть податкові послаблення на період карантину:
до 30 кінця квітня від нарахування, обчислення та сплати єдиного соціального внеску на себе звільняються ФОПи, самозайняті особи, члени фермерських господарств;
до 30 квітня не нараховуватимуть податок на нерухомість, земельний податок та орендну плату за використання державної і комунальної землі;
до 1 червня отримали відстрочку ті, хто зобов’язаний подавати електронні декларації в квітні;
у квітні не буде жодних податкових перевірок.