06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Зворотній бік медичної реформи

З 1 квітня 2020 року розпочинається наступний етап медичної реформи, згідно з яким фінансування всіх медустанов буде проводитися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». На відміну від першого етапу, який стосувався терапевтів, третій етап стосується більше вузьких спеціалістів.
Згідно з новаціями, держава бере на себе оплату медичної послуги, яку отримує хворий. Медичні заклади перейдуть на нову модель фінансування та переважно фінансуватимуться не за рахунок медичної субвенції, яку адмініструвало Міністерство охорони здоров’я, а в рамках програми фінансових гарантій, яку адмініструє Національна служба здоров’я.
Цей етап тривожний як для лікарів, так і для пацієнтів. Адже під загрозою закриття опинилися сотні лікарень по всій країні. Законодавець просто не передбачає кошти на утримання закладу.
Щодня з’являються новини про те, як громади по всіх куточках країни виходять боронити від закриття лікарні. Зокрема, нещодавно у місті Бучі закрили станцію «швидкої допомоги», якої дуже потребують жителі міста.
Під загрозою закриття опинилися й протитуберкульозні заклади. Скорочення кількості медичних закладів в умовах, коли їх і так бракує, а більшість з них не забезпечено необхідними спеціалістами, — неприпустимо.
На мою думку, суть цього етапу реформи коротко можна охарактеризувати переходом на комерційну основу медичної галузі, яка може обернутися справжнім колапсом.
Роман БУКОВСЬКИЙ