29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Платіжний зашквар

Ситуація з теплопостачанням у Вишгороді — типова для всіх міст України. Населення робить вигляд, що проплачує послуги, а Вишгородське районне підприємство «Вишгородтепломережа» у відповідь оригінальничає з платіжками. Довіри між сторонами — ніякої. І чим далі, тим більший розсинхрон.
Про яку довіру теплопостачальникам може йти мова, коли у платіжках такий треш, що адекватна людина може впасти в ступор. За прикладами далеко ходити не треба.
Нещодавно до міського голови за допомогою звернувся один з мешканців будинку № 4-В по вул. Симоненка. Показав платіжку: за січень за теплопостачання йому нарахували 27 тисяч гривень. В акурат 1 104 доларів і 77 центів США або 1 021 євро і 95 центів. Це ніякі не борги, не пеня, а лише черговий платіж за минулий місяць.
Людина в шоці. Це три середні місячні зарплати. За які послуги така сума? І це не були жарти, розіграші тепломережі. Пішов у контору, і йому цілком серйозно пояснили, що їх загальнобудинковий лічильник не пройшов перевірку, тому провели перерахунок спожитого тепла по «своїй методиці». Так, за наявності загального будинкового лічильника, але за відсутності квартирного лічильника таким абонентам нараховується різниця між загальним і всіма квартирними лічильниками з урахуванням витрат на опалення місць загального користування. Але прикол полягав у тому, що в цього абонента був квартирний лічильник! Та це не збентежило теплових функціонерів — іди, дядьку, і не просто іди, а плати.
Припустимо, що у його квартирі стояла температура як сьогодні у Таїланді +34о, жінка ходила по ній у бікіні, прокинулися мухи і комарі, але і за цих умов тисяча баксів — це просто зашквар. Як їх оплатити, якщо середня зарплата в Україні у 2019 р. становила 9 204 грн? Тут або іди і бери кредит, або віджимай їх у тещі, або продавай собаку, як радить нардеп.
Масовики-вигадники з тепломережі не обмежилися розвагами із платіжками. Мало їм було цієї потіхи, і вони вкинули абонентам ще один інформаційний шлак. Мовляв, якщо у вас немає грошей придбати квартирний лічильник тепла, то звертайтеся до КП «Управляюча компанія» або до міського голови, до свого депутата за допомогою.
Ось так красиво і перевели стрілки. Хайпують по-повній. Так і хочеться спитати: спину варенням вам не треба помазати? Писав би це якийсь неук, то півбіди, але ж у ВРКП «Вишгородтепломережа» вже бронзою покриті чиновники, і вони добре знають, що законодавство забороняє з міського бюджету купувати і встановлювати індивідуальні лічильники по квартирах. А дехто з людей повірив у цю дурницю і пішов вибивати кошти.
Методика і формули розрахунку, за якими наші фантазери з вул. Кургузова нараховують суми до оплати, — на рівні державної таємниці. Скільки разів депутати міської ради зверталися надати їм дані, стільки разів вони й отримували облизня. Повний ігнор. Підприємство просто залипає від своєї безкарності. У деякі квартири на ЖК «Ярославичі» поприходили платіжки за січень на 15-77 тис. грн. Іншому абоненту, який мешкає у квартирі площею 43 кв. м, виставили 25 тис. грн. На вулиці майже весна, а у платіжках — мінус 40. Не Вишгород, а Колима!
Але що я бачу в обласній пресі? Читаю: Вже цього місяця жителі Київщини, а це 200 тис. абонентів населення, заплатять менше за тепло та комунальні послуги. При цьому, сам обсяг послуг та їхня якість не знизяться.
Позитивні зміни відчули 54 тис. мешканців м. Білої Церкви та ще 104 тисячі абонентів з міст Бровари, Бориспіль, Вишневе, Васильків, Буча, Обухів, Славутич та Ірпінь.
І ще 14,5 тис. абонентів — з інших населених пунктів області.
Розмір знижки коливається від 113 до 395 грн за 1 Гкал. Багато у чому фінальна цифра залежить від місцевих рад.
Сьогодні рішення про перерахунок за теплову енергію та комунальні послуги не прийняте лише у Вишгородському районі.
Тепер процитуємо очільника нашої області:
«Січневе зменшення тарифів на тепло та комунальні послуги — це яскравий приклад того, що, коли дійсно дбати про людей, а не про власну кишеню, правильні рішення знаходяться швидко та спрацьовують ефективно, — вважає голова Київської обласної адміністрації Олексій Чернишов. — Ми з вами є свідками та учасниками процесу кардинальної зміни якості влади на місцях. Управлінці, що наразі стають до керма, дійсно розуміють що потрібно полегшувати життя всіх людей без винятку. І полегшують його».
Зменшення сум платіжок стало можливим у результаті виконання доручень Президента України В. Зеленського, Прем’єр-міністра О. Гончарука та постанови Кабінету Міністрів України № 1082.
Але у вишгородському випадку, як у прислів’ї: «А мурий їсть собі та їсть». Платіжний «Канкан» хлеще Мулен Руж. Які там ще можуть бути доручення Президента і Прем’єр-міністра?
Я не полінувався і зателефонував увечері до зятя у Німеччину (федеральна земля Пфальц-Рейланд) і запитав про платіжки за тепло. Кевін з ходу пояснив, що у них за попередні три роки встановлюється середньорічний показник місячного споживання і на його підставі встановлюється щомісячна абонплата. Наприкінці року, за підсумками сезону, якщо витрати були меншими — або повертають гроші, або зараховують на наступний рік. У середньому за тепло взимку виходить 70 євро за місяць. Квартира 90 кв. м.
— А в нас у Вишгороді — 1 021 євро за місяць, — кажу я.
— О-о-о!!! Дасіше фантастіше, — лише спромігся відповісти вражений зять.
Увійшовши у раж, я ще зателефонував приятелю у Москву, а як там? Так за січень він вже заплатив 920 гривень на наші гроші. Це за квартиру — двушку. Це при тому, що середня зарплата у Москві — 25 тис. грн (у Києві — 9 тис. грн). Ех, туди б запустити наших системників з тепломережі, вони б навели шурхоту.
Я неодмінно зателефоную ще знайомій до Нью-Йорка і теж запитаю за тепло. Не вірю, що у Брукліні ломлять тарифи як у Вишгороді. І на Манхетені таке — малоймовірне. Американці вже давно б перекусили чинуш з тепломережі.
Безкарність, некерованість і цинізм — візитівка ВРКП «Вишгородтепломережа». А чи підраховував хто-небудь моральні збитки людям за зіпсований платіжками настрій, підвищений тиск, серцеві напади? Врешті-решт, чи буде коли-небудь межа цій сваволі?
Володимир ТКАЧ
P. S. Якщо ви отримали захмарні платіжки, приходьте з ними до редакції. Поплачемо і посміємося разом.
Далі буде