24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгород культурно-мистецький

У січні відбулось урочисте оголошення результатів конкурсу/Проєкту «Стипендія (премія) міського голови для обдарованих та талановитих дітей, успішної молоді міста», за який минулого року проголосували та по якому передбачили фінансування депутати Вишгородської міської ради.
Вкотре дякуємо всім сумлінним платникам податків, завдяки яким наповнюється міський бюджет та втілюються в життя всі Програми Вишгородської міської ради і, зокрема, зазначений Проєкт.
Як і обіцяли, започатковуємо рубрику, під якою будемо розповідати громаді про кожного стипендіата та його досягнення. Розпочнемо з номінації «Культурно-мистецька діяльність». Тож, знайомтесь!
Мазурець Влада-Вероніка Олександрівна (стипендія/премія у розмірі 5 тис. грн). Переможець онлайн-голосування. Влада-Вероніка має амбітну мрію стати всесвітньо відомим дизайнером одягу та підкорити Париж! У свої 10 років вже має власний бренд одягу для дівчаток «MISS NAFY». Першу колекцію «Black and white» вона презентувала на Lviv Fashion day 2019, mini miss West 2019, міні міс Суми 2019 та Ukrainian fashion kids 2019, де стала призером та отримала кубок і диплом.
Вже за тиждень Влада вирушить до Мілану, де презентує свою другу колекцію «Colorful day» на міжнародному конкурсі «Vip fashion week Milano». Влада також є професійною моделлю: закінчила модельні школи MBQ – Львів, та КМodels Али Костї. Бере участь в UFW, друкується в журналах, знімається для Lookbook українських та зарубіжних дизайнерів, запрошена на проект Інтер каналу «Крутіше всіх».
Багато здобутків у Влади і в конкурсах краси. Має 7 титулів mini miss в Україні. А також виборола почесну місію представляти Україну на «Mini Miss World 2019» у далекій Домініканській Республіці, де отримала титул «Princess World 2019» і вже готується до наступного конкурсу «Golden star kids 2020» у Туреччині.
Це далеко не всі її досягнення. Влада пробує себе у кіно, займається в художній студії «Ра», у колективі українського народного танцю «Вишеград» Вишгородського міського центру творчості «Джерело». Бере активну участь у житті класу, в олімпіадах, навчається на «відмінно». І, головне, як старша у багатодітній родині, допомагає батькам у вихованні молодших братиків.
Тереннікова Ангеліна Максимівна (стипендія/премія в розмірі 5 тис. грн).
Ангеліна – фіналіст Дитячого Євробачення 2019, учасниця телевізійного конкурсу «Голос Діти 2019» (команда Джамали), володарка Гран-Прі міжнародних фестивалів «Paradize Holiday 2019» (Греція), «Gold Star Fest 2019», переможниця фестивалю «Сонце за нас 2019». Виборола 2-ге місце у конкурсі «Яскраві діти України 2019», стала півфіналістом «Чорноморських ігор 2018». Ангеліна – дворазовий переможець Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни». І це її досягнення лише за останній рік.
Поза конкурсом Ангеліну Тереннікову відзначив «Благодійний фонд Романа Буковського», який привітав учасницю додатковою премією.
Єгорушкіна Катерина Владиславівна – молода досвідчена письменниця, казкотерапевт, у доробку якої – дванадцять книг та низка видань у співпраці з іншими авторами. Її твори вивчають у школах всієї країни. Творчість Катерини вирізняється високим літературним рівнем, глибоким знанням дитячої психології та екологічною спрямованістю. За освітою – літературознавець і психолог, закінчила аспірантуру. Член Національної Спілки письменників України та Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації. Переможниця багатьох літературних конкурсів.
Особливі творчі досягнення за 2018-2019 роки:
1. Написала та видала першу українську книжку для дітей про сортування сміття – екоказку «Арчі» (1-ше видання – 2018 р., 2-ге – 2019 р.). Окрім казки, книжка містить запитання і завдання, які спонукають дитину до розвитку екологічної свідомості.
2. У 2018 році стала спікеркою TEDxKyiv з доповіддю «Казки та цінності майбутнього» – глибоко проаналізувала та донесла до аудиторії важливість ціннісного наповнення літератури для дітей.
3. Стала співавторкою видання «Це теж зробила вона» (2018 р., видавництво «Видавництво»), присвяченого видатним досягненням українок. Видання спрямоване на розвиток рівності в Україні, патріотизму та популяризацію серед школярів знань про видатних діячок у різних царинах: науки, спорту, політики, мистецтва тощо. Видання стало переможцем у номінації «Соціальний проект року» («Топ БараБуки», 2018 р.).
4. У вересні 2018 року отримала Подяку за підтримку дітей-авторів та передання досвіду майбутньому України на І-му Міжнародному дитячому літературному фестивалі «LITERATURE FUTURE».
5. Навесні 2019 року вийшли друком дві її книжки для дітей – «Тінь моєї киці» та «Чубчик у лісі» (видавництво «Classica»).
6. Влітку 2019 року Катерина стала авторкою першого в Україні видання для дітей з дислексією (у співпраці з канадським видавцем та дизайнером Алексом Мінтцем).
7. Твори Катерини увійшли до трьох шкільних підручників: «Хрестоматія 1, 2 кл.» («Видавництво Старого Лева»); «Українська мова та читання 2 кл.» (видавництво «Ранок»); «Українська мова та читання 2 кл.» (видавництво «Талант»).
8. Розробила та випробувала свою програму з розвитку емоційного інтелекту для дітей на основі свого оповідання із сучасної шкільної «Хрестоматії» для 1, 2 класів («Видавництво Старого Лева»). Свій досвід представила на Всеукраїнській учительській конференції «EdLab: платформа інноваційної освіти» в Академії наук України.
9. Катерина багато працює з дітьми. За рік провела близько двадцяти зустрічей із вихованцями шкіл та садочків Вишгорода і району, спрямованих на популяризацію читання серед дітей та молоді, а також розвитку екосвідомості.
10. Катерина бере активну участь у культурному житті Вишгорода: долучилася до проекту «Книжкобус»; написала слова пісень до вистави «Колискова для дракона» вишгородського інклюзивного театру «Perfeco in Kilaba»; проводила безкоштовні заняття для дітей соціального ХАБу «Крила» (на базі Собору Вишгородської Богородиці).
Катерина Єгорушкіна є засновницею літературних та волонтерських проектів: «Майстерня Доброї Казки», який діє вже понад десять років і покликаний об’єднати всіх залюблених у дитячу книжку та розвивати творчий потенціал дітей; «Посилки Доброти» – волонтерський проект, який активно функціонує понад п’ять років. За цей час зібрано та передано дітям загиблих українських військових кілька тонн допомоги: одягу, взуття, шкільного приладдя та добрих українських книжок.
Вишгород – безумовно, місто талантів! Ми пишаємось кожним учасником Проєкту і бажаємо міцного здоров’я, натхнення, віри в себе та у свої сили, нових здобутків та перемог!
Тетяна БРАЖНІКОВА, секретар ради