06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Не вмирає душа наша…

Духовні надбання грецького народу донесено до сучасності у вигляді міфологічних опусів. Найбільш відомою є легенда про випхання титана Прометея з сонмища Богів і прикування його на Кавказі до скелі, де щодень Божий його печінку розкльовував орел. За що ж покарано Прометея? За те, що він зробив добру справу для людей — передав їм вогонь! Він також вважається творцем ремесел і всілякого прогресу. На цьому моменті видно, що Божа верхівка суспільства відвічно по своїй суті ворожа до народу і для неї тема благополуччя не має суттєвого значення.
Суть же людських відносин полягає ось у чім: один пригнічує другого, а третій – цих обох! І так далі! Кінець легенді – Геракл розкував Прометея, а орла знищив…
Тисячолітні надбання і закономірності в житті і діяльності людей тягнуться і в теперішні часи.
«Рада Богів» приймає рішення, які ілюструють долю Прометея. Розумного титана Безсмертного відправляють «на Кавказ». Бойову Марусю Звіробій – сучасну Марусю Богуславку — відловлюють на світанку у власній хаті, де перебуває її похила мати і малолітня донька. Речдок – пластмасовий пістолет — вилучають.
30 гренадерів мусять відзвітуватись про здійснену акцію! Жертви насилля — спокійні і сумирні! Хоча причина – віртуальний заклик до замаху на Зевса! Це буде перша в світі Прометеїха!
Софію, розумну українку і самовіддану бойову жінку, готують до розтину.
До розтину також готують і найуспішнішого президента України всіх часів Петра Порошенка! Зеркаль залишає Урядову Армаду. Анна Скороход очікує на свою долю! Хто наступний і чи є в нього заслуги перед Україною?
За діючою логікою, незабаром завітають і до Юлії Тимошенко! Відстрілюватись не буде… Вона досвідчена в тюремних справах, бо один термін вже відсиділа…
«Боги» на Олімпі біснуються, гризуться і провокують нові пасажі!
Слава «Богам»! Зупинили «112»! Але будьмо уважні: на черзі, мабуть, має бути «Прямий»?
Свого часу Нерон прогресивним діячам відрубував голови. Не оминули цієї долі і великі апостоли православ’я Петро і Павло: вони не боялись казати царям правду. Та Римська імперія все ж впала… Потім геніїв людства розпинали на святій конструкції — хресті. А верхом правосуддя стало спалення живих єретиків (геніїв!) на кострищі. Вищим досягненням у цій справі став потиличний постріл.
За телечутками, останнім часом долю Прометея готують і для Гончарука…
Ці житейські каракулі хоча і забавні чи епатажні, та Україна поки що рухається у своє, на перший погляд, оптимістичне майбутнє. Куди вона в цій суматосі прийде — будемо живі, то дізнаємося постфактум.
Був час, коли вишгородські спеціалісти доправляли у Київ дрова, сіно і курей…
Майданні ареопаги, як камертони, налаштовують народ на державницькі діяння для уряду.
В обстановці сучасного революційного хаосу багато що із позитивного та, може, і кращі досягнення за 30-річчя нівелюються і піддаються анафемі. Невдоволений і обнадієний натовп вимагає від влади (але не від себе!) неможливого. Невичерпна сила руху нашого цивілізованого, як би то не було, суспільства за допомогою тих же діючих при «Богах» титанів, мусить дати черговий імпульс до нового Ренесансу.
Не вмирає душа наша, не вмирає воля, і неситий не виоре на дні моря поле…
Анатолій МИСЬКО