28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Будівництво дитячого садочка відновлено

Розпочате ще у 2017 році будівництво дитячого садочка по вулиці Шкільній у Вишгороді планують завершити до вересня 2020 року.
Місто пішло на умови підрядника і збільшило фінансування на зведення цього об’єкта, навіть незважаючи на обурення у Київській облдержадміністрації. А нещодавно було укладено договір з ТОВ «Кремінь-1», яке погодилося продовжити будівництво. Тепер за завершення будівництва дитсадка, крім уже отриманих майже 23 млн гривень, підряднику збираються заплатити ще 50,3 млн гривень. Про це розповів міський голова Олексій Момот.
Згідно з угодою, до кінця грудня 2020 року підрядник повинен виконати загальнобудівельні роботи, облаштувати в приміщенні системи опалення, вентиляції, водопостачання, каналізації, електропостачання, систем зв’язку і комунікацій. Крім цього, йому необхідно впорядкувати й озеленити прилеглу територію.
За умовами першої угоди, дитсадок мали добудувати до кінця 2019 року. До літа ц. р. підприємство виконало понад 48 % передбачених договором робіт. А в червні ТОВ «Кремінь-1» повідомило замовнику, що виникла необхідність у виконанні додаткових робіт, не врахованих у проектно-кошторисній документації. Крім цього, значне подорожчання матеріалів з початку 2019 року, підвищення мінімальної зарплати та інші фактори привели до неможливості подальшого виконання робіт. У зв’язку з цим підрядник попросив замовника провести коригування проектно-кошторисної документації.
У результаті, 11 жовтня 2019 року сторони розірвали договір. За роботи ТОВ «Кремінь-1» заплатили 22,9 млн гривень.
Цією ситуацією в липні 2019 року зацікавився і голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян. Він побував у Вишгороді і відвідав дитсадок по вул. Шкільній, який будує мерія міста. Вартість будівництва «під ключ» за кошторисом була 47 млн гривень. 4200 кв. м для 150 дітей. Будувати почали ще два роки тому. Готовність об’єкта — 27 %.
«Сьогодні я дізнався, що запланованої суми підряднику не вистачає, щоб закінчити роботу. Хочуть збільшити бюджет будівництва до 93-х млн гривень», — написав він на своїй сторінці у Фейсбук.
Коригування кошторису все ж провели. ТОВ «Центробудпроект» розрахувало вартість не виконаних будівельних робіт по даному об’єкту. У цінах на 4 липня 2019 року вона склала 54,75 млн гривень. Ця вартість була підтверджена держекспертизою 5 липня 2019 року і експертизою Науково-технічного центру «Будівельна експертиза» 18 жовтня 2019 року.
Потім КП «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міської ради» прийняло рішення укласти новий договір із ТОВ «Кремінь-1» для добудови дитсадка на вулиці Шкільній. Підрядника вирішили не міняти, оскільки компанія протягом майже трьох років виконувала роботи по даному об’єкту.
Олексій Момот: «Радий констатувати, що будівництво відновлено. Неодноразово повідомлялося у засобах масової інформації, що довгий час будівництво простоювало, тому що коригувався проект, кошторис проекту, бо ціни на матеріали значно зросли (мінімальна заробітна плата, електроенерія тощо). Тому були змушені робити експертизу нову. Нарешті вийшли на ціну 73 мільйони гривень. Хтось надав тогочасному очільнику КОДА недостовірну інформацію, що площа будівлі 1300 квадратних метрів і у нього виникли сумніви щодо зазначеної суми, адже з розрахунку на таку квадратуру – сума дійсно захмарна, хоча я пояснював, що площа будівлі 4 300 квадратних метрів. За результатами експертизи, ми вийшли на суму навіть нижчу, аніж рекомендована Мінрегіонбудом.
Основною стратегічною задачею до кінця цього року є завершення кладки будівлі, встановлення вікон, дверей і зведення даху. Для того, щоб у зимовий період можна було проводити внутрішні роботи.
По добудові двох великих корпусів до садочків «Ластівка» і «Чебурашка», на жаль, ситуація не настільки перспективна. Міська влада не контролює будівництво, адже замовником є Київська обласна державна адміністрація, це була її умова, коли я попросив про співфінансування 50 на 50. Свої 50 відсотків місто повністю до копійки вже виплатило облдержадміністрації. З невідомих для мене причин, область свої зобов’язання не виконала. І на сьогодні будівництво у садочку «Ластівка» призупинилося. Я практично кожного дня буваю на цих об’єктах. Через відсутність фінансування підрядник, зрештою, буде змушений припинити роботи. У «Чебурашці» схожа ситуація. Ці корпуси мали бути здані в минулому році. Через незрозумілі постійні конфлікти між облдержадміністрацією і обласною радою програми приймаються не на початку року, а лише у другій половині року, і використати ці кошти область просто не встигає. Тому, вочевидь, у цьому році буде та сама ситуація.
Скажу відверто, я вже жалкую, що маю справу з обласною державною адміністрацією щодо фінансування цього проекту 50 на 50. Розумію, що краще було робити це самим. Ми у минулому році мали б уже повноцінний додатковий корпус. Але не було тоді ще того досвіду, це був перший об’єкт, який ми разом із обласною адміністрацією почали робити. Тепер знатиму, що потрібно розраховувати на свої сили, на свої ресурси. Сподіваюся, що з приходом нового очільника області ситуація зміниться на краще. З відгуків знайомих, він людина досить ерудована, серйозна, налаштована на роботу. Сподіваюся, що нас почують».
Вікторія Шмигора