24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Озвалися герої крізь роки

Людям поважного віку важливо організовувати цікаве змістовне дозвілля, адже це — спілкування з однодумцями, долучення до культурних надбань рідного народу, продовження кращих його звичаїв і традицій. Саме так працює Вишгородська міська ветеранська організація, об’єднуючи ветеранів для відвідування різних заходів.
Нещодавно тридцять членів організації, які вже в ній зареєструвалися, побували у Київському академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва. Про безкоштовні квитки подбав президент Благодійного фонду «Святої Ольги» Володимир Малишев. За його ініціативи письмово звернулися у міську раду, щоб нам допомогли з транспортом. І там, як зазвичай, пішли назустріч. Тож, ветерани щиро вдячні міському голові Олексію Момоту, який уважно ставиться до проблем людей поважного віку.
В театрі ми подивилися музично-драматичну виставу «Розстріляне відродження» — це вияв пам’яті та шани людям, які свого часу, як і наші сучасники, боролися за зміни в країні, за рідну мову і поплатилися життям. Адже радянський репресивний режим знищив сотні видатних українських діячів — цвіт нації.
Так, 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох (Карелія) за рішенням «особливої трійки» було розстріляно більше тисячі осіб. У списку «українських буржуазних націоналістів» — Лесь Курбас, Микола Куліш, Валер’ян Підмогильний, Михайло Яловий та багато інших…
Ми маємо знати історію, шанувати полеглих за волю і незалежність України, щоб уникати помилок, щоб виховувати підростаюче покоління на прикладах героїчних постатей борців за краще майбуття рідної країни.
Трагічні епізоди минулого, відтворені у виставі, не залишили нікого байдужим. Ми щиро вдячні міському голові Олексію Момоту та Володимиру Малишеву за незабутні враження від патріотичної вистави.
Людмила БОЛДИРЕВА,
заступник голови Вишгородської міської
організації ветеранів за дорученням колективу