24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

До уваги громадян, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій

Перевірте наявність своїх земельних ділянок на Публічній кадастровій карті за посиланням: http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.
З моменту набрання чинності Закону України «Про Державний земельний кадастр» з початку 2013 року запрацював електронний державний земельний кадастр.
На даний час на Публічній кадастровій карті в режимі онлайн оприлюднюються відомості Державного земельного кадастру про межі адміністративно-територіальних одиниць, форму власності, кадастрові номери, межі, цільове призначення площ, обмеження у використанні земель та земельних ділянок, нормативну грошову оцінку земель та земельних ділянок, інші відомості про земельні ділянки, доступна вичерпна інформація про них. Забезпечується можливість виявити помилку чи неточності у відомостях про земельну ділянку, про які зразу ж можна повідомити.
Варто зазначити, до запровадження Державного реєстру земель, а згодом і Державного земельного кадастру, інформація про земельні ділянки містилася в паперовому вигляді, а тому при переході до електронного кадастру виявилося досить багато помилок.
Власники та користувачі земельних ділянок самі мають бути зацікавлені в наявності відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі та в коректному відображенні інформації про них.
Реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі забезпечує гарантування захисту права власності (користування) на землю.
Першочергово слід пересвідчитись, чи внесена до Державного земельного кадастру ваша земельна ділянка. Одним із найпростіших способів такої перевірки є наявність її кадастрового номера.
Згідно з п.10 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр», усі державні акти, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим Законом, є дійсними, незалежно від наявності чи відсутності кадастрового номера.
Згідно пункту 2 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр», земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.
У разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).
Внесення інших змін до відомостей Державного земельного кадастру про ці земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок з отриманням кадастрового номера.
Вартість здійснення державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі є безкоштовною.
Отже, рекомендуємо власникам земельних ділянок приватної власності, землекористувачам, органам державної влади земель державної форми власності та органам місцевого самоврядування земель комунальної власності для захисту своїх прав на землю та для оперативного користування відомостями з різних потреб звернутися з документами із землеустрою до Центру надання адміністративних послуг Вишгородської районної державної адміністрації Київської області (яка знаходиться за адресою: 07301, м. Вишгород, пл. 1, каб. 11, тел.(04596) 22-702, тел. (044) 579-24-61, електронна пошта [email protected], веб-сайт: www.vysh.gov.ua/index.php/centr-admin-poslug) за місцем знаходження земельної ділянки, для внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру. Окрім того, внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку та отримання відомостей з Державного земельного кадастру також можливе через електронний сервіс Держгеокадастру за посиланням: https://e.land.gov.ua/services
Для отримання більш детальної інформації щодо внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру пропонуємо звернутися до Відділу у Вишгородському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області, який знаходиться за адресою: 07301, Київська область, м. Вишгород, пл. Шевченка, 1, каб. 35, тел: (04596) 26-108, (04596) 25-205, електронна пошта [email protected], за місцем розташування земельної ділянки.