28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

QR-кодування: моніторинг, апробація, популяризація

Підсумкова пресконференція за результатами впровадження проєкту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація», яка відбулась 28 жовтня ц. р. в Укрінформі, показала, що рушійною силою до позитивних економічних змін у регіонах можуть стати музейні заклади.
У межах пілотного проєкту, який впроваджує Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ) за підтримки Українського культурного фонду (УКФ), вперше в Україні завдяки новітнім технологіям не лише оснащено QR-кодами 22 історико-культурні пам’ятки, а й створено віртуальний туристичний простір.
Досвідом ВІКЗ уже зацікавились історико-культурні установи Чернігова, Ржищева, Тернополя, Олевська, Рівного.
Під час пресконференції було презентовано першу в Україні поштову марку з QR-кодом, одну з перших у світі інтерактивних листівок з QR-кодом, а також іміджевий альбом «Старожитності Вишгородщини».
Заступник начальника управління культури, національностей та релігій КОДА Сергій Васильонок зазначив: «В Україні існує QR-кодування пам’яток, але значущість проєкту ВІКЗ — у його системності, яка включає також дослідження, моніторинг і апробацію. Тому область підтримуватиме справу і фінансово, і організаційно».
Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук, куратор проєкту Влада Литовченко розповіла про його етапи: «На Вишгородщині понад 200 пам’яток історії й археології. Ми відібрали найбільш знакові, доступні і популярні. Наступний етап — наукове дослідження і написання статей для спеціального розділу сайту ВІКЗ. Третій етап ключовий — моніторинговий. Є й позапрограмні елементи. У наших планах — розширення кількості об’єктів QR-кодування, розробка інноваційних екскурсій, квестів для молоді».
В.о. голови Вишгородської райдержадміністрації Олексій Данчин наголосив на важливості проєкту для Вишгородщини: «Серед іншого, обговорюємо також ідею створення мобільного додатку під умовною назвою «Неймовірна Вишгородщина», де будуть і об’єкти історико-культурної спадщини, і туристичні об’єкти Вишгородщини, готелі, ресторани, що дасть новий поштовх до залучення туристів».
За матеріалами ВІКЗ