03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Гіркі спогади про Другу світову

У міській ветеранській організації 28 жовтня відбулося засідання, присвячене 75-ій річниці визволення України від нацистської окупації. Учасниками зібрання були безпосередні свідки жахів Другої світової, діти війни.
Із сьозами на очах ветерани слухали голову міської ветеранської організації Віктора Бабича. Він привітав із знаменною датою в календарі, коротко ознайомив із сумною статистикою втрат українців у Другій світовій, побажав здоров’я присутнім і довгих літ.
Радник міського голови, президент Благодійного фонду «Святої Ольги» Володимир Малишев із вдячністю згадав тих, хто не повернувся із кривавих доріг війни, подякував тим, хто мужньо витримав випробування і свято береже пам’ять про полеглих героїв. Побажав усім здоров’я, терпіння і сили залишатися людяними і добрими одне до одного.
На жаль, історія знову вписує чорні сторінки новітньої війни — із агресивним сусідом. Та ми віримо, що разом здолаємо всі негаразди, переможемо ворога, Україна буде квітучою європейською країною.
Зібрання ветеранів також привітав депутат міської ради Володимир Лісогор, який постійно переймається проблемами людей поважного віку.
А про Вишгородщину і її мужніх захисників розповіла завідувач відділу обслуговування районної бібліотеки Галина Дмитренко.
Хвилюючими були спогади поетеси, почесного громадянина Вишгорода Ольги Дяченко, яка родом із вікопомних місць Букринського плацдарму. Вона прочитала вірші, присвячені подіям далекого минулого, що пройшли болем крізь серце і озвалися щирими рядками. І в автора, і в слухачів блищали сльози гіркоти і суму. Усіх об’єднувало прагнення миру на рідній землі, любові і благодаті в кожній сім’ї і країні. Маємо пам’ятати про минуле, щоб знову у протистоянні з російською ордою вистояти і відстояти свою незалежність і територіальну цілісність.
Вишгородчанка Неля Литвинова подарувала присутнім проникливі пісні про життя, доброту і вірність.
А за чашкою чаю із солодощами продовжилося спілкування про наболіле, про перемогу над ворогом і краще майбуття рідної країни.
Людмила БОЛДИРЕВА,
Емма ОДИНОКІНА