26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Програма «Новий під’їзд» — цілком реальний соціальний проект

Сьогодні у Вишгороді практично завершується виконання важливої соціальної програми «Теплий під’їзд». Старі дерев’яні вікна у під’їздах залишилося замінити лише у декількох будинках. Чи треба говорити, наскільки у під’їздах стало тепліше, світліше і затишніше? Тому я щиро вдячний депутатам міської ради попереднього скликання, які підтримали запропоновану мною програму.
Нинішній депутатський корпус, враховуючи важливість цього проекту, не лише підтримав його, але і чотири роки поспіль спрямовував значні бюджетні кошти на її завершення. Всі будівельні роботи були на постійному контролі у міського голови Олексія Момота та його заступника Ігоря Свистуна.
Цей успішний соціальний проект надихнув на нові задуми, які реально можна впровадити у життя. Своїми напрацюваннями я поділився з міським головою Олексієм Момотом, з яким ми відвідали низку будинків, обговорили план дій тощо.
Знову з І. Свистуном ми проаналізували цифри, обсяги, терміни, тобто проект набрав реальних обрисів.
Мова йде про нову соціальну міську програму «Новий під’їзд», розраховану на 2020-2024 роки. Основна її мета — проведення поточних ремонтів під’їздів житлових будинків за рахунок коштів міського бюджету. Власне, це штукатурні та малярні роботи на стінах, стелі, підлозі, відновлення пошкоджених сходів, перил та поручнів, встановлення захисних решіток на вікнах. Водночас мають бути замінені електромережі, поновлені обрамлення навколо ліфтів, у разі наявності радіаторів та стояків опалення — їх упорядкування. А ремонт під’їзду має завершитися оновленням вхідної групи.
Наведу ще декілька статистичних даних. У Вишгороді налічується 90 багатоквартирних будинків. Загальна кількість під’їздів — 315, з яких 132 з ліфтами. Розпочати програму доцільно з найстаріших будинків, споруджених у 1960-х роках. Їх у нас — 19. На реалізацію цієї п’ятирічної програми потрібне фінансування у сумі 19,5 млн грн. Скажімо, у бюджеті на 2020 рік доцільно було б закласти 3,9 млн грн міського бюджету. Проект програми «Новий під’їзд» хочу винести на обговорення профільних депутатських комісій при формуванні міського бюджету на 2020 рік. Переконаний, що колеги вивчать усі цифри, щось доповнять, підкоригують і з позитивними висновками рекомендуватимуть сесії затвердити цю програму. Для широкого загалу вишгородців, особливо незаможних пенсіонерів, які в силу мізерної пенсії не в змозі самостійно ремонтувати під’їзд, боротися з грибком, цвіллю, — це буде неабиякою підтримкою. Хочеться, щоб люди цінували свої оновлені під’їзди і відчували себе справжніми співвласниками житлового будинку. Це, в свою чергу, стимулюватиме їх до створення ОСББ.
Володимир ЛІСОГОР,  депутат міської ради