24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Спорт, який гартує козацький дух

20 жовтня відбулися перші районні змагання з хортингу у новому 2019-2020 навчальному році, присвячені Дню козацтва. Це наймасштабніші змагання за всі роки існування спортивного клубу. У майстерності бойового мистецтва змагалися 249 учасників.
Створений в Україні, офіційно хортинг є національним видом спорту з 2009 року, завдяки чому має змогу розвиватись далеко за межами батьківщини. Це не лише бойове мистецтво, а й система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, а також спосіб наближення до українських традицій. Адже й назва цього виду спорту має суто українське коріння, бо, за однією з версій, походить від назви острова Хортиця, де розташовувалася Запорізька Січ, а за іншою — від слова «хорт». Так за часів запорізького козацтва називали спеціальний ритуал воїнів-козаків, які напередодні бою ставали в «магічне» коло.
Щиро вдячний усім, хто брав участь в організації цього заходу. Окрема вдячність — Вишгородській районній адміністрації та Благодійному фонду Романа Буковського.
Вітаю своїх учнів, які отримали 54 призових місця, бажаю не зупинятися на досягнутому. Дуже пишаюся тими, котрі вийшли на змагання вперше, перемогли свій страх та невпевненість. Низький уклін батькам — за підтримку та виховання дітей.
Віктор ШУБКА