29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Соціальна напруга спала

Минулого тижня у соцмережах прокотилась хвиля обурення щодо величезних черг пасажирів у Вишгороді. Мовляв, через недобросовісних перевізників люди вчасно не дістались на роботу, навчання. Посипалась низка звинувачень і на адресу міської влади. Чи був транспортний колапс та про коригування маршрутів з розрахунку практичності для вишгородців розповідає заступник Вишгородського міського голови Трохим Іванов:
— Минулого тижня дійсно на зупинках громадського транспорту біля БК «Енергетик», у центрі міста зібрались чималі черги. І, на жаль, деякі вишгородці не змогли вчасно дістатись на роботу, навчання… Це було пов’язано з тим, що на вул. Богатирській у Києві сталася аварія. Через обмеження руху автобуси по маршруту застрягли у заторі. Але, як тільки він розсмоктався, — рух транспорту відновився.
На минулій сесії Вишгородської міської ради звітувався керівник «Вишгородпастрансу». Нагадаю, коли створювалось це підприємство, було проведено конкурс на 396 маршрут, і ми планували закупити шість автобусів, які мали брати участь у ньому. Сьогодні комунальне підприємство працює. Два автобуси, кожен з яких вміщує двісті пасажирів, перевозять пільгові категорії населення безкоштовно. Перші три рейси вранці і останні три автобуси йдуть переповнені у напрямку Києва і в зворотньому. Два денних рейси заповнені наполовину. Загалом, це близько 2000 людей у день, які користуються соціальним транспортом Вишгорода.
Окрім цього, працює інший маршрут, який набуває популярності. Зранку він везе школярів і тих, хто їде на роботу з військової частини, з дачного кооперативу «Сади-Дніпра». З кожним днем все більше людей ним користуються.
За рішенням транспортної комісії, засідання якої відбулося декілька тижнів тому, Вишгородська міська рада, райдержадміністрація звернулися до обласної ради щодо внесення коригувань у маршрут № 396 із заїздом на Почайну (через м. Героїв Дніпра). А саме: аби один рейс в м. Вишгороді заїжджав на ЖК «Ярославичі». Інший напрямок — це також 396-й маршрут із заїздом до військової частини та ЖК «4 Карати», і звичний маршрут. У кожному автобусі для зручності пасажирів це б зазначалось.
Усі потрібні документи для цього вже подано. Виїзна комісія засвідчила, що сполучення таке дійсно може бути. Чекаємо на погодження цього маршруту і сподіваємося, що найближчим часом таки почне курсувати 396 маршрут, який заїжджатиме до ЖК «Ярославичі», військової частини та ЖК «4 Карати».
Стосовно закидів у соцмережах щодо непотрібності пільгового рейсу сполученням «Вишгород — м. Героїв Дніпра». Згадайте, як поводився попередній перевізник по маршруту № 397 стосовно пільговиків. За домовленістю, водії повинні були брати всіх пасажирів. Зрозуміло, що містом, коли автобус іде повний, вони зупинялись, пільговики заходили по двоє-троє. Але найпринизливішим було те, що на Героїв Дніпра, на початковій станції, водії спочатку впускали в автобус тих, хто платить, а вже потім людей, які користуються пільгами.
Нині ж соціальна напруга по транспортних питаннях спала. І це головний показник.